Zęby - co mówi na ten temat sennik?

Niechlubna opinia na temat znaczenia snu o zębach zawdzięcza swe początki ogólnemu wyobrażeniu, że oznaczają one choroby, a w najgorszym wypadku nawet śmierć. Prawdopodobnie wiąże się to z realiami dawnych czasów, gdy nie było powszechnego dostępu do stomatologów, co przekładało się na bardzo niskim poziom dbania o higienę jamy ustnej. Bakterie ze zniszczonej płytki nazębnej trafiały do krwioobiegu, w skutek czego często chorowano, a z powodu braku odpowiednich leków z kolei - dochodziło do szybkich zgonów.

Na szczęście dzisiaj, gdy medycyna stoi na wysokim poziomie, dużo rzadziej dochodzi do takich sytuacji. Nawet jeśli pojawiają się choroby przyzębia lub zębów, to współcześni lekarze dysponują na tyle szerokim arsenałem środków, że żadne zakażenia, czy infekcje  im niestraszne. Nie zmienia to faktu, że pewne poglądy i symbole są w nas na tyle głęboko zakorzenione, że nadal budzą niepewność.

Sennik zęby - znaczenie snu

DZIURY W ZĘBACH

Gdy śnią się nam dziury w zębach może to oznaczać, że nadchodzące wydarzenia mogą nas bardzo nieprzyjemnie zaskoczyć. O ubytku w zębie dowiadujemy się zazwyczaj wtedy, gdy ząb zaboli, szczególnie, gdy jest on ukryta pod plombą. Dziurawe zęby w śnie mogą też mówić nam o tym, że nie umiemy „ugryźć problemu” z jakim się mierzymy, bądź będziemy mierzyć, że brak nam sił i pewności siebie w walce o swoje.

SENNIK WYPADAJĄCE ZĘBY (LUB KRWAWIĄCE)

Wypadające, krwawiące zęby w snach to nic innego jak brak odporności, witamin - problemy zdrowotne w ogóle. Zęby łamiące się, kruszące to ostrzeżenie, że chcemy ugryźć zbyt twardy orzech. Możemy porywać się na coś, co raczej się nam nie powiedzie, czemu nie będziemy potrafili sprostać.

SENNIK DENTYSTA

Dentysta to ostrzeżenie przed zbliżającym się bolesnym wydatkiem. Wizyty u dentysty we śnie, szczególnie u takiego, którego lubimy, w rzeczywistości mówią nam  o konieczności konsultacji z kimś bardziej doświadczonym, kimś wartym zaufania.

PROTEZA

Sztuczne zęby to informacja o otaczającym nas fałszu. Sny o noszeniu aparatu na zębach natomiast, mówią o naszej wewnętrznej potrzebie kontroli wszystkiego dookoła, o braku elastyczności. Sen taki może też mówić o czekającej  nas lub trwającej już ciężkiej pracy nad sobą, wymagającej hartu ducha i wielu wyrzeczeń.

ZDROWE ZĘBY

Zdrowe, lśniące zęby to siła, dobre zdrowie i wspaniałe samopoczucie, a także pewność siebie.

Zobacz też:

Sennik zdrada - znaczenie zdrady we śnie >>>

Sennik - najpopularniejsze znaczenia snów >>>

--

Tekst powstał we współpracy z tarocistką Inez: https://www.ezoliniawrozby.com/wrozki/tarocistka-inezKONTAKT: 708 577 246