Czym jest serum?

Serum to mieszanina substancji aktywnych, odżywczych i regenerujących, które wnikają głęboko w naszą skórę. Możemy stosować je do skóry i włosów. Działa mocniej niż krem, a ma od niego lżejszą konsystencję. Serum nie można stosować bez przerwy, aby nie przyzwyczaić skóry do tak wysokiego stężenia składników. Działanie serum bardzo często opiera się na bogatej zawartości witamin takich jak witamina A, C, E oraz kwasów np. hialuronowego. Serum najczęściej ma konsystencję żelową lub aksamitną. Jest zdecydowanie gęstszy niż zwyczajny krem. Odpowiednio dobrane serum nie zatyka porów i nie natłuszcza naszej skóry.

Jak poprawnie używać serum?

Są dwie metody korzystania z serum. Pierwsza to stosowanie serum jako dodatek do codziennej pielęgnacji. Ta metoda sprawdzi się przy nasilony problem skóry lub włosów. Warto używać serum jako pierwszy produkt nałożony po oczyszczeniu skóry, rano i wieczorem lub tylko raz dziennie. Po odczekaniu 10 minut można nałożyć na niego krem i resztę kosmetyków. Druga metoda to używanie serum zamiast kremu. Tę metodę stosujemy rano i wieczorem. Obie metody są poprawne. Dobór najlepszej dla nas metody zależy od oczekiwanego efektu. Jeżeli chcemy poprawić kondycję naszej cery np. na tydzień przed ważnym wydarzeniem, serum będzie odpowiednie jako dopełnienie naszej codziennej pielęgnacji. Jeżeli szukamy sposobu na regenerację skóry na przykład po wyjeździe, lepsze będzie używanie serum zamiast kremu. Pamiętajmy, że każda z nas może inaczej reagować na serum i warto obserwować swoją skórę, aby ocenić czy kuracja powinna trwać dłużej czy powinna być zakończona.

Jak wybrać serum?

Serum powinnyśmy dobrać do potrzeb naszej skóry i do oczekiwanych efektów. Nasze serum możemy wybrać z szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku, a wśród nich te z właściwościami antyoksydacyjnymi, rozjaśniającymi, przeciwzmarszczkowymi czy nawilżającymi. Jeżeli mamy wątpliwości jakie serum wybrać, warto poprosić o pomoc dermatologa, kosmetologa lub kosmetyczkę.

Serum - przeciwwskazania

Serum może zaszkodzić, a nie pomóc gdy nasza skóra jest podrażniona lub gdy jesteśmy po różnego rodzaju zabiegach kosmetycznych. Wysokie stężenie składników aktywnych może zwiększyć, a także utrzymać podrażnienie na dłużej. Jeżeli jesteś uczulona na jakieś składniki koniecznie sprawdź czy nie ma ich w składzie twojego serum.