Serum - czym właściwie jest?

W sieci trafić można na wiele mitów dotyczących tego kosmetyku. Prawdą jest, że ma on działanie silniejsze od kremu, ponieważ ma w sobie większą ilość aktywnych substancji. W odróżnieniu od klasycznych nawilżających mazi, ma on bardzo lekką, dość wodnistą konsystencję. Pamiętajmy, że serum stanowi dodatkowy element pielęgnacji i w żadnym wypadku nie może zastępować kremu ani etapu nawilżania twarzy! Serum, przez swoje silne działanie, powoduje zwiększoną wrażliwość skóry, dlatego szczególnie ważne jest zabezpieczenie jej dobrze dopasowanym kremem ochronnym.

Witamina C - cichy bohater serum 

Odpowiednio dobrane do naszej cery serum to błogosławieństwo dla naszej skóry. W drogerii warto zatrzymać się przy półce z serum z dodatkiem witaminy C. Składnik ten jest doskonałym przeciwutleniaczem - walczy z tlenowymi wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne za szybsze starzenie się naszej skóry. Z wolnymi rodnikami możemy walczyć “od środka”, uzupełniając dietę o dużą ilość antyoksydantów. Skutecznie jednak działać na wielu frontach, wspomagając też skórę od zewnątrz. Opóźnianie starzenia się skóry to trudna i nierówna walka, warto więc wprowadzić kosmetyk wzbogacony o witaminę C.

Serum z witaminą C - zalety stosowania

Nasz sekretny składnik, jako przeciwutleniacz zapobiega też degradacji włókien kolagenowych. Dodatkowo pomaga odbudowywać je, wspierając syntezę białek, które są odpowiedzialne za elastyczność skóry. Serum wzbogacone o witaminę C stosuje się także dla jego skutecznego, rozjaśniającego działania. Dzięki temu walka z przebarwieniami oraz zmianami trądzikowymi będzie skuteczniejsza. Witamina C zawarta w kosmetyku dobrze sprawdzi się także dla osób borykających się ze skórą naczynkową oraz rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Przy okazji walki z wolnymi rodnikami, serum z witaminą C pomoże także w szybszym niwelowaniu stanów zapalnych. 

By upewnić się, że witamina C na pewno jest w składzie wybranego kosmetyku, na etykiecie warto szukać substancji z askorbylem lub kwasem L-askorbinowym. Uważajmy jednak na jego czystą, stężoną postać, ponieważ ma tendencje do szybkiego psucia.