Od wieków wiadomo, że najlepsze dla naszego zdrowia i ciała są produkty pochodzenia lokalnego. Nie potrzebujemy wyszukanych składników z odległych zakątków świata, bo nasze polskie skarby natury są dla nas najlepsze.

Z takiego właśnie założenia wyszła marka POLKA, która postawiła na sprawdzone składniki pozyskane z precyzyjnie dobranych lokalnych surowców.

Powstało 5 linii tematycznych z poszczególnymi składnikami:

•             Bursztyn, który doda energii i odżywi.

•             Len, który zregeneruje i przyniesie spokój.

•             Owies, który radośnie nakarmi skórę.

•             Miedź i wody termalne, które odnowią twoje młodzieńcze moce.

•             Woda siarczkowa, która oczyści przynosząc relaks.

BURSZTYN #energia

Bursztyn kojarzy się przede wszystkim z nadmorskimi spacerami nad Bałtykiem i biżuterią z tych pięknych kamieni. A przecież bursztyn to także składnik od lat stosowany w kosmetologii.
Kosmetyki zawierające bursztyn nawilżają, odżywiają i natłuszczają skórę. Powodują wzrost jej jędrności i elastyczności. Zmniejszają szorstkość skóry i widoczność zmarszczek. W skład serii Bursztyn wchodzą: Woda Micelarna z Bursztynem, Wygłądzający Krem do Twarzy z Bursztynem, dzień/noc , Nawilżający Krem do Twarzy dzień/noc, Rozświetlająca Maseczka do Twarzy, Wygładzający Balsam do Ciała z Bursztynem.

OWIES #radość

Każdy, kto dba o zdrowie wie, że owies to nasz polski śniadaniowy superfood. Ale owiec potrafi dużo więcej, zwłaszcza dla skóry! Wszystko dlatego że ma genialne właściwości filmotwórcze. Co to oznacza w praktyce? Nic innego jak to, że rewelacyjnie napina, wygładza i chroni skórę, przyczyniając się do wzmacniania jej warstewki hydrolipidowej. Dlatego powstała seria z owsem POLKA. W skład serii wchodzą: Odżywczy Krem do Twarzy dzień/noc,  Oczyszczający Żel do Mycia Twarzy, Regenerująca Maseczka do Twarzy, Odżywczy Balsam do Ciała.

MIEDŹ I WODY TERMALNE #moc

Miedź nie bez powodu nazywana jest następcą kolagenu. Wykazuje ona właściwości przeciwutleniające – przyspiesza produkcję kolagenu, więc jako składnik kosmetyków pomaga ujędrnić skórę oraz zredukować zmarszczki. Korzyści z wykorzystywania jej w pielęgnacji skóry jest jeszcze więcej. Miedź działa także antybakteryjnie i przeciwzapalnie, więc warto jej poszukać nie tylko w składzie z kosmetykami anti-aging, ale także z tymi antytrądzikowymi. To wszystko można znaleźć w serii POLKA : Woda Micelarna, Ujędrniający Krem do Twarzy dzień/noc, Wygładzający Krem do Twarzy z dzień/noc, Ujędrniająca Maseczka do Twarzy, Regenerujący Balsam do Ciała.

LEN #spokój

Tak jak lniana tkanina jest jedną z najprzyjemniejszych do noszenia, tak len, jako składnik pielęgnacji, otula, koi, regeneruje i chroni skórę. Ekstrakt z nasion lnu jest stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej, a także wrażliwej, skłonnej do alergii. Zawartość związków śluzowych i oleju sprawia, że posiada bardzo dobre właściwości nawilżające i łagodzące. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry, chroni jej naturalny płaszcz hydro-lipidowy oraz tworzy warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi np. alergenami. Zawarte w lnie przeciwutleniacze oraz fitohormony opóźniają procesy starzenia się skóry, dlatego znajdziemy go także w preparatach przeciwzmarszczkowych.
W skład linii z Lnem wchodzą: Płyn Micelarny, Kojący Krem do dzień/noc, Rozświetlający Krem dzień/noc, Regenerujący Krem do Twarzy dzień/noc, Łagodząca Maseczka, Nawilżający Balsam do Ciała z Lnem.
 

WODA SIARCZKOWA #relaks

Siarka jest wykorzystywana od starożytnych czasów Hipokratesa aż po dzień dzisiejszy, szczególnie do pielęgnacji  cer problemowych. Okrzyknięto ją "pierwiastkiem młodości". Wydobywana z głębin naszego kraju nie ma sobie równych jako element domowego SPA. Kosmetyki z jej zawartością umożliwią głęboki relaks, skórze zapewnią niesłychaną miękkość i gładkość, zaś ciało wzmocnią i odprężą. Dlatego powstała seria z wodą siarczkową marki POLKA. W jej skład wchodzą: Wygładzający Balsam do Ciała z Wodą Siarczkową, Detoksykujący Płyn do Kąpieli z Wodą Siarczkową.Przedstawiłyśmy 5 niesamowitych składników wchodzących w skład 5-ciu wspaniałych serii kosmetyków do pielęgnacji ciała marki POLKA. Wszystkie naturalnie zadbają o ciało, wystarczy wybrać odpowiednią linię dla swojej skóry.