1. Kwiat lotosu

Ten sposób na złożenie serwetki jest prostszy niż mogłoby się wydawać. Składanie nie zajmie Ci więcej niż kilka minut - a efekt końcowy z pewnością zachwyci Twoich gości. Do wykonania tej kompozycji będziesz potrzebować kwadratowej serwetki o boku długości ok. 30-40 cm. Złożoną serwetkę ułóż bezpośrednio na płaskim talerzu. Możesz ją dodatkowo udekorować krótko przyciętymi kwiatami - na przykład niedużymi różyczkami. 

 

2. Róża z serwetki

Zwijana róża to dowód na to, że składanie serwetek nie jest ani trudne, ani czasochłonne. To jeden z najprostszych sposobów na efektowną - i błyskawiczną - dekorację stołu. Będzie Ci potrzebna kwadratowa serwetka o boku długości ok. 40-50 cm, najlepiej z miękkiej tkaniny. Zwiniętą różę możesz umieścić bezpośrednio na talerzu - a jeśli kompozycja okaże się nietrwała - w szklanym naczyniu z odrobinę wyższym rantem. 

 

3. Kieszonka na sztućce

Kieszonka na sztućce to propozycja dla tych, którzy na stole preferują minimalizm. Do wykonania tej dekoracji będzie potrzebna kwadratowa serwetka, najlepiej w jasnych odcieniach szarości. Ten subtelny, elegancki sposób na złożenie serwetki idealnie sprawdzi się też podczas uroczystych okazji, takich jak Komunia czy chrzciny. 

 

4. Elegancka orchidea

Klasyczna propozycja na eleganckie przyjęcia. Do złożenia tej dekoracji użyj kwadratowej serwetki z cienkiej tkaniny - zbyt gruby materiał sprawi, że drobne zakładki nie będą się elegancko prezentować. Wskazówka: dla uzyskania trwałego efektu warto podczas składania przejechać każde zagięcie żelazkiem.