Pięknie pomalowane paznokcie są idealnym dopełnieniem i uzupełnieniem ślubnej kreacji, więc potraktujmy je z należytą uwagą. Warto zadbać o to, aby dłonie ładnie się prezentowały podczas prezentowania pierścionka i obrączki ślubnej.

Ślubny manicure powinien być jednak stonowany i adekwatny do ceremonii. Paznokcie nie powinny zdominować kreacji. Dlatego nie polecamy mocnych, ciemnych kolorów czy zbyt agresywnych ozdób. Najlepiej prezentują się dłonie z delikatnym manicure, choć warto go troszkę ożywić.

W 2017 roku króluje nowoczesny manicure ślubny spod znaku blasku i różnorodności.

Złoto, połysk i graficzny french to główne założenia ślubnego manicure w tym roku.

Bardzo modny jest metaliczny błysk. Dzięki metalicznym elementom paznokcie połyskują już z daleka jak drogocenne klejnoty i skutecznie przyciągają spojrzenia.

Drugi trend to motyw 3D czyli paznokcie zdobione w trójwymiarze. Wypukłe elementy na pewno zwrócą uwagę weselnych gości.   

Jak zawsze niezwykle elegancko wygląda błyszczące złoto. Nadaje ono paznokciom efektu glamour. Złote wykończenia, cekiny czy brokaty dodadzą blasku każdej pannie młodej.

Również perły na paznokciach są bardzo modne. Ta delikatna ozdoba występuje w kompozycjach z brokatem czy innymi wypukłymi motywami.

Dla kobiet lubiących stonowaną klasykę proponujemy manicure w stonowanym, neutralnym kolorze. Naturalne beże, lekkie pudrowe róże, czy delikatne brązy  i brzoskwinie to niekwestionowani faworyci ślubnego manicure bieżącego sezonu.

Na ślubnym manicure pojawiają się też koronkowe wzory. Pasują do klasycznych sukienek, a dłoń wygląda niezwykle delikatnie i kobieco.

Poniżej galeria ślubnego manicure, która niech posłuży przyszłym pannom młodym jako inspiracja ->>