Sprzęty elektroniczne podbijają świat sportowców, a także osób, które cenią sobie nowoczesną technologię i gadżeciarskie nowinki. Najnowsze modele pomogą nam pozostać w kontakcie ze światem oraz zmuszą nas do odrobiny ruchu. Sprawdź, jakie urządzenie będzie najlepsze dla Ciebie!

Smartwatch – co to?

Smartwatch to zegarek, który działa podobnie jak smartfon. Ma kolorowy wyświetlacz, system operacyjny pozwalający na łączenie się z telefonem oraz całą listę dodatkowych funkcji.

Najbardziej zaawansowane modele pozwalają na wykonywanie połączeń telefonicznych płacenie bezdotykowe oraz korzystanie z ulubionych aplikacji. Smartwatch łączy w sobie funkcje smartfona, zegarka oraz sportowej opaski i najlepiej sprawdzi się dla osób, którym zależy na nowoczesnym gadżecie, a aplikacje czy funkcje sportowe są tylko ciekawym dodatkiem.

Zegarek sportowy – czym się charakteryzuje?

Zegarek sportowy, czyli drugi pod względem zaawansowania technologicznego rodzaj urządzenia, wyglądem może przypominać smartwatcha jednak jest on bardziej skoncentrowany na funkcjach związanych ze sportem. W większości modeli znajdziemy systemy operacyjne, które łączą się ze smartfonem za pomocą dedykowanej aplikacji. Bardziej zaawansowane modele pozwalają na wyświetlanie powiadomień z telefonu, jednak głównym założeniem zegarków sportowych jest śledzenie parametrów dotyczących ruchu, snu, wagi oraz tętna.

Zegarek sportowy idealnie sprawdzi się dla osób, które poszukują sposobu na monitorowanie uprawianego sportu lub chcą, aby urządzenie motywowało do ruchu.

Opaska sportowa – co to?

Opaska sportowa, inaczej smartband, to prosta w obsłudze opaska, której głównym zadaniem jest monitorowanie naszej aktywności. Liczy kroki, mierzy nasze tętno, sprawdza jakość snu oraz informuje nas, kiedy powinniśmy się ruszyć lub uspokoić. Podobnie, jak wcześniejsze urządzenia łączy się ze smartfonem za pomocą dedykowanej aplikacji w której możemy monitorować pracę opaski jak i naszego organizmu.

Niektóre nowsze modele wyposażone są w wyświetlacz na którym możemy zobaczyć naszą aktywność, a także możemy monitorować powiadomienia pojawiające się na telefonie. Modele wyposażone w diody zamiast wyświetlacza wibrują i świecą gdy dostajemy powiadomienie lub gdy opaska „chce nam coś powiedzieć”.

Zobacz również:

Smartwatch, zegarek i opaska sportowa – podobieństwa

Wszystkie urządzenia mają ze sobą wiele wspólnego:

  • Zmierzą naszą aktywność w ciągu dnia
  • Podadzą liczbę wykonanych kroków, przebyty dystans oraz ilość spalonych kalorii.
  • Prześledzą przebyte przez nas trasy za pomocą wbudowanego modułu GPS.
  • Wszystkie urządzenia połączymy ze smartfonem i zostaniemy poinformowani o powiadomieniach.

Smartwatch, zegarek i opaska sportowa – różnice

Główną różnicą pomiędzy trzema urządzeniami jest ich poziom zaawansowania. W zależności od tego, jak bardzo rozwiniętego technologicznie urządzenia potrzebujemy, wybierzemy inne urządzenie.

Jakie jeszcze różnice możemy zauważyć?

  • Urządzenia różnią się wyglądem. Opaska sportowa jest niewielka i bardzo prosta, natomiast i zegarki sportowe i smartwache przypominają klasyczne zegarki lub mini ekrany telefonów.
  • Waga. Smartband jest nieporównywalnie lżejsza od zegarka sportowego i smartwatcha. Łączy się to z ilością funkcji i możliwości jakie niesie za sobą każde urządzenie.

Smartwatch, zegarek czy opaska sportowa – co wybrać?

Smartwatch będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają nowoczesnych rozwiązań i rozbudowanej funkcjonalności.

Zegarek sportowy sprawdzi się dla osób, które poszukują urządzenia, którego głównym zadaniem będzie mierzenie aktywności z dostępem do bardziej zaawansowanych funkcji.

Opaska sportowa to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują prostego i niewielkiego urządzenia mierzącego aktywność z wbudowanymi funkcjami ułatwiającymi codzienne życie.

Które urządzenie spełni Twoje oczekiwania?