Co to są solarne żaluzje?

Pomysł na ekologiczne rolety pojawił się 2 lata temu, na popularnym Kickstarterze – crowdfundingowej stronie internetowej, na której przeprowadzane są zbiórki pieniędzy w celu sfinansowania różnorodnych projektów. Firma chciała stworzyć coś, dzięki czemu nasze domy lub mieszkania miały być bardziej eco-friendly, gdyż rolety zasilane energią słoneczną chłodzą mieszkania podczas upałów, a jednocześnie dostarczają energii do sprzętów domowych. Ostatnio Komisja Europejska w ramach programu Horizon 2020, wsparła projekt 1 milionem euro, więc możemy się spodziewać, że solarne żaluzje niebawem zaczną być produkowane na masową skalę, spopularyzują się w całej Europie, rozwijając ideę smart domów.

Cały system SGV1 jest dokładnie przemyślany i dopracowany. Żaluzje posiadają funkcję śledzenia Słońca, by wyłapać jak najwięcej pochodzących z niego promieni słonecznych. 

Jak obsługiwać solarne żaluzje?

Solarne żaluzje obsługiwać można manualnie, bądź za pomocą specjalnej do tego aplikacji. Obsługa jest niezwykle prosta. To od nas zależy czy zamontujemy je w środku czy na zewnątrz - w zależności od tego żaluzje są w stanie generować określoną ilość energii. 100-150W energii na każdy metr kwadratowy, gdy zostaną zamontowane na zewnątrz okna i 50-100W w przypadku montażu wewnątrz.

 

Powyżej filmik promujący ekologiczne rolety Solar Gasps, przedstawiający w prosty sposób na czym to polega.