Sombre czyli soft ombre

Sombre jest delikatniejszą wersją ombre, która pojawiła się już dwa lata temu, a teraz dosłownie podbija internet! Pasuje zarówno blondynkom, jak i brunetkom, choć u tych ostatnich efekt koloryzacji włosów jest bardziej zauważalny. W obu przypadkach włosy powinny wyglądać, jakby były w naturalny sposób muśnięte promieniami słońca. Jak tego dokonać?

Koloryzacja włosów 

Koloryzacja włosów sobmre polega na rozjaśnieniu pojedynczych pasm i końcówek o jeden-dwa tony w stosunku do wyjściowego koloru. Cała trudność polega na otrzymaniu naturalnego efektu. W tym celu włosy rozjaśnia się kilka centymetrów od ich nasady, a chemiczne preparaty zstępuje się delikatnymi kosmetykami bez amoniaku. Dzięki temu koloryzacja włosów nie jest tak inwazyjna, jak przy klasycznym ombre.

Dlaczego warto?

Soft ombre nie niszczy włosów. Do jego wykonania można użyć kosmetyków na bazie pielęgnacyjnych olejków, które nie przesuszą kosmyków tak jak preparaty zawierające amoniak. Ogromną zaletą tej metody koloryzacji jest też to, że nawet po dwóch miesiącach od farbowania rozjaśnione pasma nie zmieniają koloru, co ma miejsce w przypadku klasycznego ombre. Nie wymagają też nakładania kolejnej farby na rozświetlone pasma - od razu otrzymujesz naturalny, oczekiwany efekt. 

Kto powinien zdecydować się na sombre?

Sombre jest jednym ze sposobów koloryzacji 3D. Dzięki niemu włosy nabierają trójwymiarowości. Pasma pięknie lśnią w letnim słońcu. Dzięki brakowi tak dużych kontrastów charakterystycznych dla ombre, kosmyki zyskują na objętości, co nie będzie obojętne paniom posiadającym cienkie włosy. Warunek? Ten typ koloryzacji najlepiej prezentuje się na dość długich włosach.