Spis treści:

  1. Figura w kształcie gruszki
  2. Figura w kształcie jabłka
  3. Figura klepsydra
  4. Figura typu kolumna

Gruszka - zamaskuj masywne uda

Sylwetka typu gruszka lub "A" to jedna z najczęściej rozpoznawanych, która nie cieszy się dobrą sławą. Posiadaczki takiej figury najczęściej narzekają lub borykają się z masywnymi udami oraz niewielkim biustem. Chcąc wyeksponować najlepsze partie należy zwrócić uwagę na spódnice trapezowe oraz te, które kończą się tuż przed kolanem. To pozwoli na wyeksponowanie zgrabnej łydki oraz ukazanie szczupłej talii. Fasony mini niestety nie sprawdzą się przy tej sylwetce.

Jabłko - zamaskuj odstający brzuszek

Taka figura najczęściej jest spotykana u Pań tęższych, o niskim wzroście. Najczęściej chcą zamaskować odstający brzuszek lub masywniejsze ramiona. Dobierając spódnicę, warto zwrócić na asymetryczne kroje, te z wysokim stanem lub odcięte nieco w talii, ale nie ściskające jej. Unikaj długości mini oraz spódnic ołówkowych, które optycznie dodadzą ci kilogramów.

Figura klepsydra - wyeksponuj biodra

Zazdroszczą ci jej wszystkie kobiety! Pełny biust i krągłe biodra to z pewnością twoje atuty. Warto skupić się na wyeksponowaniu talii, bioder oraz zachować odpowiednie proporcje ciała. Świetnie sprawdzą się tutaj spódnice ołówkowe do biura, trapezowe z wiskozowym wykończeniem oraz te w kształcie litery A, lekko rozkloszowane.

Kolumna - wyeksponuj talię

Panie o takiej figurze często mają przeświadczenie, że najlepiej prezentują swoją sylwetkę w spodniach. To niestety mit, który jest powielany przez wielu. Dobrze dobrana spódnica wyeksponuje talię oraz doda kobiecych kształtów. Wybieraj spośród spódnic o fasonie tulipanowym, ołówkowym do biura oraz w typie bombek czy z koła. Dobrze zaprezentujesz się także tych w typie princessy.