Eksperci marki Natura Siberica podpowiadają jak tego dokonać.

1.    Regularne podcinanie końcówek
Zapuszczenie długich i zdrowych włosów to ogromne wyzwanie. Podczas tej trudnej przeprawy fryzjerów unikamy jak ognia. Jest to wielki błąd. Włosy narażone są na rozdwajanie, chociażby przez wysokie temperatury. Raz nadłamany włos będzie niszczył się z czasem coraz bardziej. Aby temu zaprzestać, regularnie podcinaj końcówki. Częste wizyty u fryzjera nie przyśpieszą wzrostu włosów, ale znacząco poprawią ich kondycję.

2.    Suszenie włosów zimnym powietrzem
Brzmi jak zadanie niewykonalne, jednak wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Suszenie włosów ciepłym powietrzem jest szybkie i przyjemne, jednak nie jest to przepis na zdrowe włosy. Zimne powietrze zamyka łuski włosa, dzięki czemu są one bardziej lśniące i nie puszą się.

3.    Olejowanie
To zabieg, który staje się coraz bardziej popularny.  Dzięki olejowaniu, co najmniej 1-2 razy w tygodniu włosy stają się mocniejsze i bardziej odżywione. Co więcej, zabezpieczamy je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i utratą cennych protein. Pamiętaj, aby wybierać dobre, naturalne oleje.

4.    Zróżnicowane odżywki
Nierzadko jeden, sprawdzony kosmetyk, pozostaje z nami na lata. Warto wiedzieć, że włosy lubią zmiany. Używając produktów o zróżnicowanym składzie, regularnie dostarczamy im dawkę nowych, bezcennych składników. Dlatego nie wahaj się testować różnych produktów.

5.    Kosmetyki wybieraj mądrze
Dobór właściwych kosmetyków to klucz do sukcesu pięknych i zdrowych włosów. Nie zważając na ich rodzaj, najlepszym wyborem będą kosmetyki naturalne, które nie obciążają włosów zbędnymi dodatkami. Marka Natura Siberica proponuje produkty składające się z naturalnych składników o wyjątkowym działaniu. W ich składzie znajdziemy między innymi rokitnik ałtajski, syberyjskie, dzikie jagody, czy naturalne zioła, które pielęgnują, odżywiają i nawilżają. Co najważniejsze, na etykietach nie znajdziemy SLS, SLES, parabenów, GMO, czy PEG.