Pora na specjalny krem

Skóra szyi i dekoltu nie jest zbyt dyskretna. Często zaczyna zdradzać wiek szybciej niż ta na twarzy. To dlatego, że jest od niej cieńsza i delikatniejsza. W efekcie na szyi pojawiają się poziome linie. By spowolnić ten proces, skórę w tym miejscu smaruj codziennie kremem. Najlepiej z witaminami A i E, koenzymem Q10, olejkami lub ekstraktami z owoców. Może być to specjalny produkt przeznaczony do szyi i dekoltu lub ten sam, który nakładasz na twarz. W słoneczne dni powinnaś dodatkowo stosować kosmetyki z fltrem. Promienie UV najszybciej docierają do cienkiej skóry szyi i dekoltu, powodują zmarszczki i przebarwienia. By poprawić skuteczność kremów, przynajmniej przez miesiąc używaj serum, najlepiej z kwasem hialuronowym i kolagenem. Ten duet pomaga dobrze nawilżyć skórę i lekko ją napina. Serum stosuj bezpośrednio pod krem.

Maska na noc

Zmarszczki na szyi pojawiają się też w wyniku słabego nawilżenia. Skóra jest tu pozbawiona gruczołów i szybko się przesusza. By to zmienić, na noc stosuj maski odmładzające, które w składzie mają odżywcze olejki. Po 22.00 skóra się lepiej regeneruje, więc skuteczniej wchłania składniki kosmetyków. Aby usprawnić ten proces, raz w tygodniu rób piling szyi i dekoltu, np. preparatem z witaminami A, C i e. To poprawia ukrwienie skóry, pobudza ją do odnowy i przyspiesza wchłanianie kremów.

Masaż odejmuje lat

Kiedy nakładasz krem na szyję i dekolt, zawsze rób masaż. To pobudza krążenie i poprawia odżywienie skóry. Najpierw głaszcz ją raz jedną, raz drugą dłonią, kierując się od miejsca nad piersiami do podbródka. Następnie rozcieraj kolistymi ruchami od środka dekoltu, a potem szyi na boki. Na co dzień pamiętaj o dobrej postawie. Chodź wyprostowana, z lekko uniesioną brodą. Gdy się garbisz, mięśnie nie pracują i skóra szybciej wiotczeje.