Jak łączyć ze sobą kwiaty

● Bukiety mieszane z różnych gatunków kwiatów są mniej trwałe niż np. z samych róż. Niektóre kwiaty wydzielają bowiem z łodyg mleczko lub soki, które utrudniają wchłanianie wody innym.

● Są gatunki, które wpływają na siebie wyjątkowo toksycznie. Tulipany i narcyzy wydzielają śluz, który im nawzajem szkodzi. Jeśli chcemy łączyć te kwiaty ze sobą, trzeba je szczególnie pielęgnować. Codziennie myjemy wazon i wymieniamy w nim wodę, a łodygi dokładnie opłukujemy pod bieżącą wodą.

● Łodygi tulipanów po ścięciu i wstawieniu do wody wciąż rosną. Dlatego łączymy je z kwiatami, które są krótsze i tworzą dla nich piękne tło, np. z szafirkami. Tulipany najładniej wyglądają w szklanym przezroczystym wazonie.

Które kwiaty najdłużej postoją w wazonie

Do wazonu wybierajmy rośliny, które będą długo cieszyły oczy. Najdłużej, nawet kilka tygodni, świeżość zachowują storczyki, a także goździki, lilie, gerbery, astry, chryzantemy i dalie. W kwiaciarni   lub na straganie wybieramy kwiaty o jędrnych łodygach i zdrowych liściach. Sprawdzamy, czy nie mają śladów oberwanych płatków. Warto też zwrócić uwagę na wodę, w której stoją. Powinna być przezroczysta, a nie zielonkawa o nieprzyjemnym zapachu.

Oto 8 sprawdzonych sposobów, by kwiaty dłużej stały w wazonie ->>