Inne nakrycie stołu wybierzemy bowiem na oficjalne przyjęcie, a inne na bardziej familijne okazje. Zawsze jednak porcelana powinna być z jednej linii wzorniczej. Przy wyborze serwisu warto przede wszystkim zainwestować w dobrej jakości zestawy do obiadu i kawy, które posłużą nam przed długie lata. Z pewnością sprawdzą się one przy różnych okazjach. Taką porcelanę odnajdziemy w ofercie marki Villa Italia.

Bliżej świąt

Znakomitą okazją do zakupu nowej porcelany są święta Bożego Narodzenia. Na świątecznym stole najlepiej sprawdzi się gładka, klasyczna, okrągła zastawa, jak np. Plus White lub też bardziej nowoczesna o mniej standardowym kształcie, jak Sakura z oferty Villa Italia. Zawsze jednak powinna być w kolorze białym lub kremowym. W świątecznym klimacie sprawdzi się także zastawa złocona lub platynowana. Warto postawić na delikatne zdobienia na rancie talerzy (jak w zestawie obiadowym Renesans), ponieważ wtedy jedzenie wygląda bardziej elegancko i apetycznie.

Świątecznie udekorowany stół  to nie tylko piękna porcelana, ale i dodatki budujące niepowtarzalny klimat i oddający aurę Bożego Narodzenia. Jeśli jesteśmy miłośnikami tradycji, postawmy na czerwień, zieleń i złoto. To kolory, które kojarzą się z tradycyjnymi świętami w rodzinnym gronie. Obrus z motywem ostrokrzewu, porcelanowe lampiony, czy świeczniki podkreślą świąteczny charakter aranżacji stołu. Amatorzy nowoczesności śmiało mogą sięgnąć po granat i srebro, które wprowadzą chłodną, zimą aurę.

Celebrować chwile

Na mniej formalnych spotkaniach, w gronie bliskich i znajomych, śmiało możemy eksperymentować z doborem porcelany. Sprawdzą się tu nowoczesne faktury, jak i kolorowe wzory. Ich wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji. Faktura w geometryczne romby, jak w zastawie Eclat marki Villa Italia, to rozwiązanie dla amatorów nowoczesnych aranżacji. Z kolei pastelowe barwy i kwiatowe wzory to „must have” dla miłośników romantycznych stylizacji. Stylistycznego pazura dodadzą z kolei zdecydowane kolory, jak granat, zieleń, czy fiolet. Tu sprawdzi się także modna czerń, jak w kolekcji Otello.

Bez względu na to, którą opcję wybierzemy pamiętajmy, że przyjmując gości nie powinniśmy bać się eksperymentów. Najważniejsze jest odpowiednie wyczucie w doborze dodatków i dekoracji. Bardzo ważny jest wybór obrusu, sztućców, szkła stołowego oraz dekoracji, czyli kwiatów, świeczników, serwetek itp. Najlepiej zainwestować w klasyczne, eleganckie gładkie kieliszki i szklanki, dobrej jakości proste sztućce bez zdobień oraz gładki biały lub kremowy obrus. Takie dodatki będą pasowały do każdej zastawy stołowej oraz sprawdzą się na różne okazje. Pozwolą też zachować harmonię, a jednocześnie uniknąć nudy przy nakrywaniu do stołu.

www.villaitalia.pl