Wiele czynników ma wpływ na kondycję naszej skóry. Zimą szczególnie istotne stają się czynniki zewnętrzne takie jak niska temperatura, silny wiatr, smog, a nawet ogrzewanie. Jak dbać o suchą skórę zimą?

Sucha skóra – przyczyny

Gdy robi się coraz chłodniej, a w naszych domach włączone jest ogrzewanie, spada poziom wilgotności. Skóra reaguje na to natychmiastowo i uwalnia wilgoć, przez co staje się coraz bardziej sucha. Wszechobecny wiatr, niska temperatura i grube ubrania wcale nie ułatwiają skórze funkcjonowania  w zimowym okresie. Pojawiające się napięcie, ściągnięcie i swędzenie nie jest przyjemne, dlatego powinniśmy odpowiednio zadbać o skórę.

Jak dbać o suchą skórę zimą?

Sucha skóra wymaga od nas odrobiny cierpliwości i dokładnie dobranej pielęgnacji. Powinniśmy zadbać o nią od wewnątrz, pamiętając o piciu wody oraz od zewnątrz, używając odpowiednich kosmetyków.

Regularne nawilżanie i natłuszczanie, najlepiej dwa razy dziennie, to klucz do poprawy wyglądu skóry. Możemy robić to w trakcie i po kąpieli. W jesienno-zimowym okresie warto postawić na kosmetyki kojące i delikatne dla skóry, ponieważ jest ona podrażniona.

Sucha skóra – najlepsze kosmetyki

Skoro pielęgnacja to klucz do rozwiązania naszego problemu, to pojawia się pytanie o to, jakich kosmetyków używać w tym szczególnym czasie?

Olejek: możemy dodać go do kąpieli lub bezpośrednio na skórę po myciu.

Peeling: warto wybrać delikatny produkt, który pomoże nam pozbyć się martwego naskórka. Dzięki niemu skóra będzie gładsza, a krem nawilżający będzie mógł skuteczniej zadziałać i silniej nawilży skórę.

Zobacz również:

Krem nawilżający: to najskuteczniejsza broń w walce z suchą skórą. Przy doborze kremu warto sprawdzić do jakiego typu skóry jest przeznaczony dany produkt, aby jak najlepiej dopasować pielęgnację do naszych potrzeb.

Oliwka: możemy stosować tę dla dzieci lub dedykowaną dla dorosłych. Aplikowana na wilgotną skórę ukoi ją, nawilży i ochroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Serum: do naszej pielęgnacji możemy wprowadzić także serum do ciała, które przywraca skórze równowagę hydrolipidową, a także długotrwale nawilża ją i koi.