Sukienka dla gruszki

Najważniejszym zadaniem sukienki dla gruszki jest optyczne zbliżenie tej sylwetki do uznawanej za ideał figury klepsydry. W tym celu niezbędne będzie wyrównanie proporcji. W jaki sposób? Poprzez odpowiedni dobór kroju, kolorów oraz wzorów. To naprawdę działa!

Figura gruszki i jej najważniejsze cechy

Do największych zalet figury gruszki należą zgrabne łydki, smukła talia, długa szyja i drobne ramiona. Niestety ceną za to są szerokie biodra i masywne uda, które sprawiają wrażenie, że środek ciężkości został przesunięty w dół figury. Specjaliści twierdzą, że typ sylwetki jest do nas przypisany i oczywiście można próbować korygować go poprzez właściwie dobrane ćwiczenia, ale dużą rolę gra odpowiednio dobrana stylizacja. Jej najważniejszym zadaniem jest wyrównanie proporcji, w taki sposób, by odjąć objętości biodrom, podkreślić talię i powiększyć niezbyt duży biust. Wystarczy zastosować kilka trików i figura gruszki zmieni się nie do poznania.

Co służy figurze gruszki?

Odpowiedni krój sukienki dla gruszki może naprawdę zdziałać cuda. Co jest zakazane? Przede wszystkim ołówkowe kroje - nic tak jak one nie podkreśli szerokich bioder! Nie sprawdzą się również wąskie na wysokości bioder, a niżej trapezowe sukienki. Co w zamian?

  • Ubrania na bardzo wąskich ramiączkach lub gorsety z dekoltem empire, które poszerzą wąskie ramiona i długą szyję. Możesz też postawić na lekko odstające, krótkie rękawki motylki;
  • Asymetryczne kroje, które zaburzają proporcje sylwetki. Podobnie zadziałają pionowe marszczenia, wszelkie supełki i węzły z materiału;
  • Rozszerzające się ku dołowi spódnice;
  • Powiększające biust dekolty o kształcie łódki, litery U lub kończące się tuż pod szyją.
sukienki-dla-gruszki
Szyjemy Sukienki

Jak dobrać sukienkę dla gruszki?

Biorąc pod uwagę powyższe okaże się, że najlepsza sukienka dla gruszki powinna mieć krój litery A. Rozszerzany dół ukryje szerokie biodra i uda, jednocześnie odsłaniając zgrabne łydki. Nogi wydłuży też rąbek znajdujący się tuż nad kolanem i wysoko zaznaczona talia. By podkreślić wcięcie w pasie wystarczy posłużyć się niezbyt szerokim paskiem. Podczas zakupów pamiętaj również, że jasne kolory poszerzają, zaś ciemne optycznie pomniejszają. Warto zastosować to w praktyce wybierając sukienki dla figury gruszki, które mają jasny karczek i ciemny dół. W sklepach takich nie brakuje!

Chcąc powiększyć optycznie górę sylwetki możesz też zastosować kilka innych trików. Na pewno pomocne będą falbany, ale również wzory. Powinny być duże i najlepiej błyszczące. Na szczęście aktualne trendy w modzie jednoznacznie wskazują na cekiny, brokat czy zastosowanie srebrnych lub złotych elementów. Warto to wykorzystać dostosowując do własnych potrzeb. A co, gdy moda na lśniące detale przeminie? Zawsze pozostaną poziome przeszycia, kieszonki lub paski umieszczone na górze sukienki dla gruszki. Jej dół powinien natomiast kontrastować poprzez wykorzystanie matu, pionowych wzorów lub malutkich printów.