Spis treści:

  1. Sukienki na komunię w kwiaty
  2. Sukienki na komunię dla figury typu gruszka
  3. Sukienki na komunię dla figury tupu jabłko
  4. Sukienki na komunię dla figury typu klepsydra

Sukienki na komunię w kwiaty

Maj to czas kiedy pojawiają się coraz to nowe rośliny oraz pięknie rozwinięte kwiaty. To idealny czas na klasyczne sukienki w kwiaty. Dobrze komponują się zarówno na pastelowym tle, jak i te białe sukienki czy kremowe. Wystarczy pamiętać, aby unikać zbyt dużych nadruków kwiatów, gdy chcemy odciągnąć uwagę od pełniejszych ud czy brzucha.

Lepiej sprawdzą się te delikatniejsze i mniejsze płatki czy kwiaty. Mogą być ułożone także niesymetrycznie, co nie pozwoli na ekspozycję tego, czego nie chcemy uwydatniać. Nie zapomnijmy także o fakturze materiału na sukienkę na komunię - powinna być lekka i zwiewna - ta ze sztywnych materiałów we wzory dodatkowo poszerzy i pogrubi sylwetkę.

Sukienki na komunię typu gruszka

Sukienki na komunię dla pań o figurze typu gruszka powinny zakrywać uda i mieć długość przynajmniej do kolan. W ten sposób będzie można zachować proporcję pomiędzy zgrabnym tułowiem, a wydatniejszymi biodrami. najlepszym wyborem są sukienki trapezowe oraz te z lekkich materiałów na bazie wiskozy.

Świetnie sprawdzą się te sukienki w kształcie litery A. Dzięki materiałowym czy skórzanym paskom można podkreślić talię i w ten sposób wyeksponować atuty sylwetki. Wybierajmy lekko marszczone materiały, bez stawiania na gładki ton bez wyraźniejszego akcentu. Zobacz, jak dobrać odpowiednie buty, aby podnieść jakość i wartość sukienki!

Sukienki na komunię typu jabłko

Panie o figurze jabłka często maskują oponkę pojawiająca się na brzuchu. należy też zwrócić uwagę na proporcje oraz wysokość. Świetnie w tym przypadku sprawdzą się asymetryczne sukienki, gdzie materiał na brzuchu będzie delikatnie marszczony. W ten sposób utworzymy iluzję i odciągniemy wzrok z tego miejsca.

Sukienki z wycięciem w udach oraz lekko odsłonięte łydki i kolana to zdecydowany atut! Warto się nimi pochwalić, bo sylwetka do tego skłania. Wydatne ramiona najlepiej delikatnie okryć szyfonowymi przezroczystymi rękawami.

Zobacz również:

Sukienki na komunię typu klepsydra

Sukienki dla mam w typie klepsydry na komunię to w prawie każdym przypadku strzał w 10! Te panie mogą sobie pozwolić na nieco bardziej opięte i dopasowane fasony. W zależności od stylu można wybrać te przed kolano. Do tego rodzaju sukienek świetne nadają się marynarki, które pozwolą lepiej poczuć się podczas ceremonii w kościele.

Gładkie kroje lub z delikatnym wzorem w kropki, motywy kwiatowe czy liściaste to wciąż numer jeden na komunię. Podkreślona talia będzie zdecydowanie kolejnym plusem - wybierz tasiemkowy pasek, delikatną wstążkę lub pasek, który nie zdominuje stylizacji!