Jedną z największych ikon stylu inspirujących pokolenia kobiet jest wykreowana w serialu „Sex w wielkim mieście” – Carrie Bradshaw. Wiedziałyście, że grająca ją Sarah Jessica Parker ma jedyne 160 cm wzrostu? To najlepszy dowód na to, że nawet jeśli natura poskąpiła Ci centymetrów,  Głowa do góry! Kluczowa kwestia do odpowiednie dobranie fasonu i koloru do Twojej figury.

Jakie fasony są idealne dla niskich kobiet?

Spódnice i sukienki w kształcie litery A - nadają sylwetce kształt klepsydry i przywracają właściwe proporcje. To idealny fason dla niskich osób.

Pionowe zapięcia, pionowe paski, dekolt V – czyli wszystko, co optycznie wydłuża sylwetkę. Tych kilka detali ma jeszcze jedną zaletę – działa wyszczuplająco.

Dopasowane fasony z podkreśloną talią. Ważne jednak, by nie zaznaczać jej szerokim paskiem lub poziomą aplikacją w innym kolorze - wszystko, co dzieli sylwetkę na pół będzie ją jednocześnie skracać. Warto wybierać proste fasony, bez marszczeń, falban i innych ciężkich ozdobników.

Długość do kolan lub odrobinę za kolana. Niskie osoby dobrze wyglądają też w mini, która optycznie wydłuży nogi.

Monochromatyczna stylizacja – jednokolorowa sukienka potrafi wiele zdziałać! Nie tylko ukryje to, czym nie chcesz się chwalić, ale również przywróci twojej sylwetce proporcje i sprawi, że będziesz się wydawała wyższa.

Odsłonięte ramiona - sukienki bez ramion albo na cienkich ramiączkach dodają górnej części ciała smukłości i optycznie wydłużają tułów.

Wysoki stan - to idealne rozwiązanie dla wszystkich pań, które marzą o nieco dłuższych nogach. Spodnie albo spódnice z wysokim stanem potrafią fantastycznie je wydłużyć. Uważajcie jednak, by dół nie kontrastował z górą zbyt mocno - to może skracać tułów.

Swoją weselną stylizację podkreśl za pomocą przedłużających nogi szpilek w odcieniach nude, jak najbardziej zbliżonych do odcieniu Twojej skóry – dodadzą Ci kilka dodatkowych centymetrów. Mile widziane są też platformy. Zdecydowanie unikaj natomiast butów wiązanych wokół kostki.

Jakich fasonów lepiej unikać?

Jeśli należysz do grupy niskich kobiet, zrezygnuj z kreacji, które dzielą sylwetkę na pół. Odpadają więc wszelkie dwukolorowe kombinacje, sukienki z szerokim pasem w talii, albo te odcięte poniżej linii bioder. Na twoją niekorzyść działają też fasony oversize - sprawiają, że krótszy tułów wydaje się masywny. Znacznie lepszym rozwiązaniem będą dopasowane kroje. W przypadku niewysokich osób nie chodzi bowiem do końca o to, by wydłużyć sylwetkę - ale żeby zachować odpowiednie proporcje. Kategoryczne "nie" mówimy również poziomym paskom oraz kwiecistym motywom. Wybieraj raczej jednokolorowe sukienki skrojone z lekkich zwiewnych materiałów. Ostatnia sprawa to długość - sukienki do łydki czy kostki mogą niebezpiecznie skracać nogi, lepiej więc zdecydować się na krótszy wariant.