Tegoroczna propozycja IKEA na zimową porę to szeroka gama produktów, które nie tylko pozwolą się zrelaksować podczas przedświątecznej gorączki, ale i zadbają o konkretne potrzeby. Asortyment powiększy się m.in. o tekstylia, oświetlenie, ozdoby choinkowe, przybory do pieczenia i gotowania, oraz akcesoria do pakowania prezentów. Dekorowanie wnętrz i świąteczne niespodzianki staną się jeszcze przyjemniejsze! Seria VINTER dostępna jest w IKEA w Polsce od początku listopada br.

Koniec roku i okres przedświątecznych przygotowań to wyjątkowy czas, który dla każdego oznacza coś innego – każda rodzina celebruje te momenty na swój unikalny sposób.
To także czas, w którym choć na chwilę możemy znów spojrzeć na świat oczami dziecka poprzez bajkową atmosferę oczekiwania na „pierwszą gwiazdkę” i magiczny nastrój wzmocniony świątecznymi dekoracjami. Różnorodność dodatków pozwala podarować bliskim święta, o jakich marzą. Jedni potrzebują tylko zapalić świecę i wyciszyć się, inni wolą, by cały dom był pełen gwaru, by wręcz utonął w dekoracjach i światełkach.
Jak mówi Bea Szenfeld, projektantka wybranych produktów z kolekcji, trzeba w tej kwestii po prostu posłuchać swojej intuicji i nie zapominać o tym, że święta to czas radości, ale również spokoju oraz wyrozumiałości, także wobec siebie.

Nie istnieją żadne sztywne zasady, jeśli chodzi o świąteczne dekoracje. Chodzi przede wszystkim o to, by dobrze się bawić i docenić ten wyjątkowy czas spędzony z najbliższymi. Sami ustalcie własne reguły, spędzając święta Waszych marzeń! – mówi projektantka o polskich korzeniach.

Dzięki swojemu zróżnicowaniu, seria VINTER pozwoli wprowadzić wszystkich w odpowiedni nastrój i sprawi, że magiczna atmosfera pozostanie w domu na dłużej. Jak wygląda zima według IKEA?

W tym roku dom przygotowany na nadejście zimy jest przytulny, pełen nasyconych barw i pluszowych materiałów. Nie zabraknie w nim odrobiny szaleństwa i akcentów z połyskującego złota. To miejsce, które aż nie może doczekać się wizyty najbliższych! – mówi Katarzyna Jaros-Puzio, Dekorator wnętrz i projektant IKEA Retail w Polsce.

W tegorocznej serii VINTER pojawi się oświetlenie w różnych kolorach i wzorach, a także w niesamowitych kształtach: serc, aniołków, zwierząt czy gwiazd. Można udekorować dom łańcuchami LED i zawiesić kilka na choince, a dzięki oświetleniu STRÅLA nadchodząca zima rozbłyśnie ciepłym blaskiem.

Oprócz akcesoriów i oświetlenia w kolekcji VINTER znalazły się między innymi tekstylia, które zadbają o przytulną atmosferę we wnętrzu oraz przybory do pieczenia i gotowania. Zwolenników długich biesiad w rodzinnym gronie oraz spotkań towarzyskich ucieszy powiększenie asortymentu IKEA o wyjątkową zastawę stołową. W zimowej serii pojawią się talerze, serwetki, sztućce i szklanki w najróżniejszych kształtach oraz formach, które zapewnią odświętną oprawę stołu. Podczas nadchodzących karnawałowych  wieczorów nie zawiedzie także misa do chłodzenia szampana. Z kolei fanów tradycji z nutką nowoczesności ucieszą szwedzkie smaki: na świątecznym stole nie zabraknie śledzia, pierników, łososia i innych smakołyków ze szwedzkiego sklepiku IKEA.

Pomóc w stworzeniu wyjątkowej niespodzianki dla bliskich pomogą papiery do pakowania, pudełka, kokardy oraz wstążki w prawie wszystkich kolorach, odcieniach i wzorach. Pakowanie prezentów stanie się prawdziwą frajdą! Warto dodać, że wszystkie artykuły z serii VINTER można z łatwością zmienić w uroczy podarunek od serca. Wystarczy po prostu zapakować je w świąteczny papier lub ozdobne pudełko.

Wszystkie produkty z zimowej kolekcji IKEA dostępne są w sklepach IKEA na terenie całej Polski od początku listopada br.