Sylwetka typu gruszka

W tym przypadku rozmiar bioder jest szerszy od biustu i ramion. Kobiety o tej sylwetce zazwyczaj mają krótkie nogi. Aby optycznie wyszczuplić sylwetkę, wybierz długą sukienkę typu empire lub zdecyduj się na rozkloszowaną mini. Stylizacją warto podkreślić górną partię ciała, np. falbanami w okolicy biustu.

Sylwetka typu odwrócony trójkąt

Kobiety o tej figurze mają szersze ramiona, duży biust, wąskie biodra oraz szczupłe nogi. Taką sylwetkę można podkreślić sukienką mini lub maxi. Kobiety o takiej figurze nie powinny rezygnować z sukienek z rozcięciem.

Sylwetka typu prostokąt

Figura ma postać chłopięcą, a co za tym idzie biust jest średni lub mały, ramiona smukłe, a nogi szczupłe. Najczęściej biodra nie są wydatne i warto je podkreślić wcięciem w talii. 

Sylwetka typu klepsydra

Biodra i biust są zazwyczaj tej samej szerokości. Posiadaczki figury - klepsydry mają podkreśloną talię. Witając Nowy Rok klepsydra powinna postawić na sukienkę lekko podkreślającą biodra.

Sylwetka typu diament

Kobiety o tej figurze najczęściej borykają się z szeroką talią oraz oponką na brzuchu często ciężką do ukrycia. Aby stylizacja na sylwestrową noc była idealnie dobrana warto postawić na luźne, nie opinające się sukienki.