Masaż szczotką na sucho to rodzaj delikatnego peelingu. Martwy naskórek zostaje złuszczony, a skóra staje się napięta i jędrna Sprawdźcie, jak wykonywać masaż na sucho, aby poprawić wygląd skóry na całym ciele! Zobacz najważniejsze zasady szczotkowanie ciała.

Szczotkowanie twarzy

Szczotkowanie twarzy powinno się odbywać 2-3 razy w tygodniu za pomocą szczoteczki silikonowej, miękkiej lub tej wykonanej z naturalnego miękkiego włosia. Ta ostatnia sprawdzi się w szczególności do cery wrażliwej. Regularne szczotkowanie okrężnymi ruchami przez około minutę na każdej partii twarzy pozwalają pozbyć się resztek obumarłego naskórka oraz poprawić krążenie krwi. Rozszerzone pory zostają dogłębniej oczyszczone - po zastosowaniu możesz użyć kosmetyku zamykającego pory lub delikatnego, aby zredukować lekkie zaczerwienienia po tarciu. Istotną kwestią jest moc szczotkowania - twarz to niezwykle delikatna partia ciała, która musi być pielęgnowana z należytą delikatnością. Mycie szorstką gąbką całego ciała nie ma nic wspólnego z tym zabiegiem. Robiąc to prawidłowo, zaczynając od brody, idąc ku górze, aż do czoła możesz nawet zmniejszyć widoczność zmarszczek. Po wklepaniu ulubionego kremu będzie miał silniejsze i lepsze działanie niż przed zastosowaniem zabiegu.

Szczotkowanie na sucho brzucha

Szczotkowanie brzucha na sucho to świetna pomoc zwłaszcza dla Pań, które nie są zadowolone z wyglądu swojego brzucha po ciąży. Jeżeli chcesz wspomóc codzienne ćwiczenia na tę partię ciała, wystarczy dobra szczotka z naturalnym włosiem, najlepiej okrągła. Może mieć także niewielkie wypustki, które dodatkowo zapewniają masaż. 2-3 razy w tygodniu stań przed lustrem i ruchami okrężnymi według ruchu wskazówek zegara poruszaj szczotką delikatnie, nie przerywając jej od ciała. Wykonaj taki masaż około 3-4 minuty. Możesz powtórzyć zabieg 2 razy pod rząd. Pierwsze efekty pojawią się po miesiącu stosowania zabiegów cyklicznych.

Szczotkowanie ciała - uda i plecy

Plecy szczotkowane przeważnie na mokro to dobre rozwiązanie, aby pozbyć się martwego naskórka oraz resztek zanieczyszczeń, które z łatwością gromadzą się na ciele. Zwłaszcza podczas letnich miesięcy, tuż pod włosami można zauważyć nadbudowę martwego naskórka, który należy codziennie szczotkować z ulubionym mydłem kostkowym czy żelem. Szczotkowanie na sucho pozwala na lepsze ukrwienie, a także regularne zabiegi przyczyniają się do niwelowania długoterminowych efektów stresu, likwidując napięcie mięśniowe. Możesz poprosić partnera o masaż pleców szczotką, co pozwoli Ci na relaks i długoterminowe odprężenie przed snem bez konieczności sięgania po tabletki nasenne.

Uda i ich pielęgnacja to najczęściej temat rzeka. Cellulit, drobne bruzdy czy wałeczki tłuszczu najlepiej usunąć za pomocą regularnych ćwiczeń, a dodatkowo poprawić masażem szczotką. Wybierz tę z długą rączką lub krótszą, jak wolisz. Zaczynaj od dołu w stronę serca ku górze - nigdy odwrotnie. Wykonuj masaż okrężnymi ruchami, lekko dociskając, ale tez nie za mocno. Jeżeli lubisz, możesz użyć do tego zabiegu ulubionego olejku pielęgnacyjnego. Wykonaj masaż przez około 5-7 minut regularnie przez miesiąc. Po tym czasie zauważysz pierwsze efekty, jak redukcja cellulitu czy mniejszych rozstępów.

Sprawdź też: