Beth Reekles „Bez ciebie to nie święta”, Insignis

Dwie bliźniaczki Eloise i Cara mają różne plany na święta. Eloise jako zdeklarowana maniaczka Bożego Narodzenia przygotowuje ze swoimi uczniami szkolne jasełka. Ciągle słucha piosenek Michaela Buble, a jej entuzjazmu nie studzi nawet okropny, choć przystojny sąsiad Jamie. Jej siostra Cara nie znosi świat. Zamierza pracować. Ma też plany w stosunku do swojego chłopaka. Dziewczyna chciałaby dowiedzieć, co skrywa przed nią jej chłopak, George. Eloise nie odpuszcza i zrobi wszystko by jej bliźniaczka poddała się magii świat. Czy jej się to uda?

Agnieszka Lingas-Łoniewska „Tylko raz w roku”, Burda Książki

Wigilia to dzień, w którym świat Eli legł w gruzach. Świat Kamila zawsze był chłodny, pusty i sztywny, tak bardzo, że nawet magia świat nie pomagała. Ela i Kamil wpadają na siebie we wrocławskim parku w noc wigilijną. I staje się cud. Ich światy odmienne, spotykają się, życie obraca się o 180 stopni, a oni uznają to za cud. Jednak proza życia oddala ich od siebie. Jedno jest tylko stałe: co roku, w wigilijną noc wracają do parku gdzie się poznali. Czy za którymś razem znowu trafią na siebie i zdarzy się drugi cud?

Hanna Cygler „Złodziejki świąt”, Rebis

Zabawna powieść ze świętami w tle. Powracają w niej bohaterki „Złodziejek czasu”. Są pisarkami, jak mało kto znają się na tworzeniu niesamowitych fabuł, które uwielbiają czytelnicy. Co przekłada się na słupki sprzedażowe. Ale prywatnie Elwira, Maria Teresa i kilka innych, średnio radża sobie z własnym życiem, co chwila pakują się w tarapaty. Ta powieść rozgrzewa i rozbawia, dajcie się ponieść tej historii.

Jenny Bayliss „12 randek na gwiazdkę”, Burda Książki

Historia stara jak świat: ona jedna i dwunastu kandydatów na wymarzonego partnera. Kate nie szuka partnera na życie. Czas upływa jej na projektowaniu tkanin i wypiekaniu ciasteczek do pobliskiej kawiarni. Przyjaciółka uważa inaczej i zakłada profil Kate na portalu randkowym. Do Bożego narodzenia zostały 23 dni, tyle czasu wystarczy by pójść na tuzin randek z facetami, by wybrać tego jedynego. Wszyscy kibicują Kate, ale każda randka kończy się fiaskiem. Kate zaczyna powątpiewać, czy miłość jest jej pisana.

Jagna Kaczanowska „I przemówiły ludzkim głosem”, WAB

Wzruszających, ciepłych i mądrych opowiadań o zwierzętach, idealnych na święta. Czy zwierzęta potrafią przemówić ludzkim głosem? A może to ludzie mogą nauczyć komunikować się innym językiem niż własny? Boże Narodzenie nie dla wszystkich jest czasem radości i miłości. W pewnej rodzinie pojawia się karp. Może zostanie ocalony? Śmiertelnie choremu chłopcu umiera świnka morska. Czy rodzicom uda się podmiana zwierzątka? W życiu pewnych kobiet namieszają dwa koty. A do właściciela sklepu zoologicznego trafi osiołek z żywej stajenki. Te historie wzruszają do łez.

Lizzie Shane „Na święta przytul psa”, Rebis

Romans w klimacie bożonarodzeniowym. Ally Gilmore przyjeżdża z Nowego Jorku na święta do Pine Hollow, małego miasteczka pełnego uroku, w którym mieszkają jej dziadkami. Mieszka tam też Ben West, który jest nie tylko radnym, również prawnym opiekunem 10-letnia siostrzenicy. Ally i Bena połączy nie tylko Boże narodzenie, ale i wyzwanie. Schronisko dla zwierząt, prowadzone przez dziadków Ally straciło dofinansowanie. Nie zważając na magiczny czas, trzeba pensjonariuszom schroniska znaleźć nowe domu.