Po raz kolejny zaprosiliśmy czytelniczki Claudii (oraz ich przyjaciółki) na wspólny odpoczynek i warsztaty z ekspertami od makijażu, mody oraz pielęgnacji. Tym razem spotkaliśmy się w Ciechocinku, w relaksującej atmosferze niedużej, uzdrowiskowej miejscowości. Oprócz zajęć i reklasu w hotelowym SPA, każdą z uczestniczek czekała mała metamorfoza wizerunku. Jak wypadły? Obejrzyjcie:

2 przykazania pięknej cery

Sobotnie przedpołudnie rozpoczęłyśmy warsztatami z Jolantą Wysocką, ekspertką marki Bandi, która opowiadała o faktach i mitach na temat kosmetyków oraz pielęgnacji. Jednym z omawianych tematów była m.in. ochrona przeciwsłoneczna. Zdaniem ekspertki, każda skóra potrzebuje przede wszystkim dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia. Podstawą jest dobranie kremu na dzień, który zawiera filtry przeciwsłoneczne oraz na noc – bogatego w substancje odżywcze, regenerujące i aktywne.

Metamorfoza wizerunku zaczyna się od... eksperymentów!

To właśnie do nich zachęcały Anna Bier i Joanna Galus, makijażystki marki AFFECT Cosmetics. Podczas prowadzonych przez nie warsztatów uczestniczki dowiedziały się, jak podkreślać swoje atuty w zgodzie z najnowszymi trendami - ale również być otwartym na zmiany.

Makijaż powinien być odzwierciedleniem charakteru kobiety, ale nie bójmy się eksperymentować! - zachęcały ekspertki. - Możemy wyczarować coś własnego - na przykład smoky eye w kolorach. Wystarczy kilka dobrze napigmentowanych cieni, porządne pędzle, pogrubiająca maskara i miękka czarna kredka. Warto też nawiązać kolorystycznie do określonych elementów stylizacji.

A skoro o nich mowa - nie zabrakło również warsztatów z komponowania ubioru. Wbrew pozorom sztuka tworzenia udanych stylizacji nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać - wystarczy poznać i zapamiętać kilka prostych reguł. Styliści marki KappAhl, Katarzyna Opanowska i Damian Paluszkiewicz przekonywali, że czasem najlepszą zasadą jest... złamanie zasad dress code'u i sięgnięcie po mniej oczywiste połączenie. Na przykład założenie kurtki bomber jacket do ołówkowej spódnicy lub garniturowych spodni. Zdaniem stylistów KappAhl, uniwersalna bomberka pasuje niemal do wszystkiego i dobrze leży zarówno na szczupłych i wysokich osobach, jak również tych niższych, o pełniejszych kształtach. Nic dziwnego, że stała się ulubienicą naszych czytelniczek!

Zwieńczeniem warsztatów była profesjonalna sesja zdjęciowa, uwieczniająca przeprowadzone pod okiem specjalistów metamorfozy - oraz relaks w hotelowym SPA. Tę edycję będziemy jeszcze długo pamiętać!

Zobacz więcej zdjęć z warsztatów Szkoła Stylu i Urody >>>