Aromatyczny relaks

Przyjemne zapachy poprawiają na­strój, rozluźniają mięśnie, sprzyjają wyciszeniu. Takie działanie mają zwłaszcza olejki szałwiowy, różany, rozmarynowy i lawendowy. Można wlewać je do kominków do aromatera­pii albo dodać do kąpieli. Gdy saszet­kę zapachową powiesimy w sza­fie, wszystkie ubrania będą kojąco pachnieć. A rano otwarcie garderoby wpra­wi nas w dobry nastrój.

Użyj siły umysłu

Poświęć 10 minut na wyliczenie i nazwanie przyczyn stresu. Spisz wszystko, co działa ci na nerwy: ludzie, sytuacje, zadania do wykonania. Gdy lista jest gotowa, zasta­nów się nad każdym punktem. Czy mo­żesz to wyeliminować? Jeśli tak, zrób to od razu. Jeżeli nie, wypisz możliwe rozwią­zania sytuacji. To, co znane, jest oswojone i mniej stresujące. Kiedy znasz możliwe scenariusze, wiesz, czego się spodziewać, jesteś przygotowana na wszystko – nie ma zatem powodu do nerwów.

Ekspresowe ukojenie

W chwilach dużego napięcia szuka­my sposobów, by się uspokoić. Ła­twe ćwiczenia czy kubek ziołowego naparu pomogą się wyciszyć.

NAPIJ SIĘ ZIÓŁEK Są polecane w łagodnych stanach niepokoju czy problemach z zasypianiem. Napar z męczennicy, dziurawca lub melisy szybko ukoi nerwy.

ZAJMIJ CZYMŚ RĘCE Pomóc może ściskanie czegoś, obieranie mandarynki, skubanie pestek sło­necznika. Całkowicie skup się na tej prostej czynności.

POSŁUCHAJ MUZYKI Naukow­cy udowodnili, że spokojne dźwięki obniżają poziom hormonów stresu, poprawiają koncentrację.

Zaprzyjaźnij z naturą

Przytulanie drzew w lesie, zdobywanie kolejnych szlaków górskich czy spacer po plaży nad morzem – natura uspokaja, a także pozwala naładować baterie. Pozwól sobie na chwilę ukojenia i weź udział w konkursie organizowanym przez magazyn Samo Zdrowie. Zdradź swój sposób na relaks idealny i wypełnij formularz poniżej.

Czas trwania konkursu: 08.01-10.03.2019

5 najbardziej kreatywnych wypowiedzi zostanie nagrodzonych:

- 2 osobowymi pobytami w hotelu Kormoran Wellness Mediacal Spa

- W terminie 16-19 kwietnia 2020 (3 noclegi)

- Zwycięski pakiet zawiera:

  • śniadania
  • obiadokolacje w duchu diety dr Dąbrowskiej
  • dostęp do strefy wellness
  • nordic walking
  • zabieg na twarz i masaż
  • parking na terenie obiektu

Regulamin konkursu dostępny tutaj ->>