Czym się kierować przy wyborze materaca do łóżka?

Komfortowo przespana noc wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka, a także na poziom regeneracji organizmu. Dobrze dobrany model materaca sprawia, że nocny wypoczynek jest wygodny i efektywny, a dodatkowo nie pojawiają się bóle pleców i karku. Wybierając materac należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wielkość oraz twardość. Materac powinien być oczywiście dopasowany wielkością do łóżka, ale także do potrzeb użytkowników. W sytuacji, w której na łóżku śpi jedna osoba warto zdecydować się na materac o szerokości od 80 do 100 centymetrów, natomiast jeśli na jednym łóżku śpią dwie osoby można zdecydować się albo na jeden materac, albo na dwa. Jeden materac to dobry wybór dla małżonków, których waga jest do siebie zbliżona lub dla partnerów, którzy lubią taki sam poziom twardości materaca. Z kolei dwa materace (na przykład po 80 centymetrów szerokości każdy) sprawdzą się w sytuacji, gdy małżonkowie mają zróżnicowaną wagę lub jeden z partnerów kręci się w nocy na łóżku. Zwykle zakup dwóch, oddzielnych materacy, jest lepszym wyborem, ponieważ żaden z małżonków nie musi poświęcać swojej wygody dla drugiej osoby. Kolejnym ważnym czynnikiem w trakcie wyboru materaca jest ustalenie, jaka twardość odpowiada danemu użytkownikowi. Twardość należy dobierać przede wszystkim do swojej wagi, a także do osobistych preferencji. Przykładowo dla osoby o wadze do 80 kilogramów poleca się zwykle materace o twardości typu H2, natomiast dla tych użytkowników, którzy ważą między 80 a 100 kilogramów najlepiej wybrać materac typu H3. 

Szeroki wybór materacy można znaleźć na stronie: https://sennamaterace.pl/16-materace

Warto pamiętać o tym, że zbyt twardy materac nie nadaje się dla osób starszych, ani dla tych, które mają problemy z krążeniem. Z kolei zbyt miękki materac może powodować niewłaściwe wygięcia kręgosłupa, a więc pojawić się mogą negatywne skutki zdrowotne. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie materaca, a w tym kontekście można skorzystać dodatkowo z pomocy specjalistów. 

Sprawdzone rozwiązania producenta Hilding Anders

Decydując się na zakup materaca warto zwrócić uwagę na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania producenta Hilding Anders. Wśród sprawdzonych rozwiązań można wyróżnić:
1.    Specjalne wypełnienie materaca matą kokosową, która jest odpowiednia dla alergików. Taka mata sprawia, że sen jest bardziej higieniczny, ponieważ cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca nie jest zaburzona. Odpowiedni przepływ powietrza działa także zbawiennie na żywotność materaca. 
2.    Wyjątkowy materac medyczny lub rehabilitacyjny dla osób, które mają dolegliwości bólowe, a także są po urazach lub zabiegach. Przykładowe modele można znaleźć tutaj: https://sennamaterace.pl/68-materace-medyczne
3.    7 stref twardości w materacu, dzięki czemu możliwe jest zadbanie o właściwą kondycję kręgosłupa oraz podparcie całego ciała. Każda ze stref twardości dopasowuje się do konkretnych potrzeb barków, szyi, kręgosłupa, bioder, kolan, łydek i stóp. 
4.    Obecnie bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest wybór materaca termoelastycznego, który charakteryzuje się tym, że materiał reaguje na zmiany temperatury użytkownika i dopasowuje się w sposób indywidualny do indywidualnego kształtu i pozycji snu. Takie materace można znaleźć tutaj: https://sennamaterace.pl/19-materace-termoelastyczne
5.    Materace Hilding Anders są odwracalne, ponieważ obie jego strony są przeznaczone do użytkowania, a dodatkowo regularna zmiana stron zapewnia wentylację i zwiększa twardość. 
6.    Certyfikat jakości AEH, który gwarantuje, że dany materac był poddany testom z zakresu higieny, ergonomii, klimatu i trwałości, a więc jest to materac wysokiej jakości. 
7.    Tradycyjne materace sprężynowe bonellowe zostały w znacznym stopniu unowocześnione i marka Hilding ma w swojej ofercie materace sprężynowe kieszeniowe, które charakteryzują się tym, że sprężyny są od siebie oddzielone kieszonkami, dzięki czemu materace są wygodne i komfortowe w trakcie użytkowania, nie odkształcają się, a dodatkowo możliwe jest dobre podparcie ciała. 

Zobacz również:

Warto pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego materaca ma szczególne znaczenie ze względu na odpowiednią regenerację organizmu, a także zdrowy sen. Dobrze zwrócić uwagę na produkty marki Hilding Anders, która słynie z innowacyjnych, nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań. 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.