Dobór spódnicy do sylwetki, to często niełatwe zadanie. Dowiedz się, jak zatuszować niedoskonałości i wyeksponować to, czym chcemy chwalić się na co dzień! 

Spis treści:

  1. Spódnica dla figury gruszki
  2. Spódnica dla figury klepsydry
  3. Spódnica dla figury jabłka

Spódnica dla gruszki - fasony

Figura gruszki charakteryzuje się najczęściej masywniejszymi, dość obfitymi udami oraz w niektórych przypadkach, także łydkami. Ramiona oraz tułów jest dość szczupły oraz uwydatniona talia. Panie przy takiej figurze, najczęściej szukają jak zamaskować dolną partię ciała, eksponując dodatkowo talię. Najlepszym fasonem będzie spódnica trapezowa, delikatnie rozszerzona ku dołowi. Nie opina oraz nie sprawia wrażenia, że sylwetka wygląda nieproporcjonalnie. U góry warto zestawić z dopasowanym topem czy koszulą, które dodatkowo wyszczuplą sylwetkę. Tutaj nie sprawdzą się workowate sweterki czy koszulki. To najlepszy wybór, który pozwoli się poczuć komfortowo w pracy czy wieczornych spotkaniach.

Spódnica dla klepsydry - kroje

To jedna z tych sylwetek, która jest podziwiana zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Posiadaczki takiej figury nie mają większego problemu z doborem spódnicy. Szukając jednak najlepszych fasonów, warto postawić na spódnicę ołówkową, która podkreśli pupę oraz talię. Sprawi, ze dopasowany materiał, jak ekologiczna skóra czy jeans dodatkowo uatrakcyjni postawę. Zarówno dłuższe, jak i krótsze kroje doskonale sprawdzą się na co dzień. Całość warto zestawić z luźniejszym swetrem lub zwiewnym topem czy koszulą.

Spódnica dla jabłka - plisy

Sylwetka jabłka jest dla pań częstym wyzwaniem podczas ubioru sukienki czy spódnicy. W tym przypadku warto postawić na sztywniejsze materiały, które nie będą za bardzo przylegać do skóry. Dodatkowo, aby zamaskować odstające fałdki w okolicy brzucha, warto postawić na marszczenia oraz szersze pasy w tej okolicy. Dodatkowe wiązania czy nieregularne akcenty pozwolą na odwrócenie uwagi od mankamentów sylwetki. Wybieraj spódnice plisowane, które pozwolą na wykreowanie talii oraz zatuszowanie nadprogramowych kilogramów. Szukaj takich tuz za kolano, które dodatkowo wydłużą sylwetkę. Możesz dobrać do tego kopertową koszulę czy też wiskozowy sweterek.

Sprawdź też: