Najważniejsze elementy makijażu dziennego

Na co dzień rezygnujemy z mocnego podkreślenia oka. Podstawą makijażu dziennego jest ładna cera. Oczywiście żaden kosmetyk kolorowy nie zastąpi codziennej pielęgnacji! Pamiętaj o wieczornym i porannym oczyszczaniu twarzy oraz stosowaniu kremów nawilżających. 1-2 razy w tygodniu zrób peeling, który usunie martwy naskórek, a następnie nałóż dostosowaną do potrzeb cery maseczkę.

Co zrobić, by mieć piękną cerę?

Nawet najbardziej zadbana cera potrzebuje kilku trików makijażowych. Makijaż dzienny zacznij od wyrównania jej kolorytu. Jeśli jest sucha, wystarczy krem BB lub CC. Tłusta cera często wymaga mocniejszego krycia i zmatowienia, które zapewni dobry fluid. Wciąż widoczne niedoskonałości ukryj wklepując w nie korektor. Pod oczami użyj rozświetlającego, a na wypryski produktu w sztyfcie. Na koniec oprósz twarz odrobiną sypkiego pudru. Jego zadaniem jest zapobieganie niekontrolowanemu błyszczeniu się strefy T. Dlaczego powinnaś wybrać sypki kosmetyk? Daje bardziej naturalny efekt i nie podkreśla zmarszczek.

Postaw na detal

Gdy spieszysz się rano do pracy, nie masz czasu na staranny makijaż oka.Wybierz więc jeden element twarzy, który podkreślisz. Może to być efektowny makijaż ust wykonany modną matową pomadką lub ładna kreska na oku.

Zobacz także: jak zrobić kreskę eyelinerem >>>