T-shirty to nieodłączny element garderoby, tak jak dżinsy, biała koszula, czy marynarka. Ale dzięki napisom zwykła koszulka może być centralnym elementem stylizacji.

Dzięki t-shirtowi z napisem można komunikować się ze światem. Można wyrazić swoje poglądy, uczucia, czy aktualny stan ducha.

Pierwsze koszulki z nadrukiem powstały już w latach 60. Pomysł umieszczenia rysunków na t-shirtach pochodzi od właścicieli sklepu Mr Freedom w Londynie, Tommy Robertsa i Trevora Mylesa. Na swoich  t-shirtach umieścili podobiznę Myszki Mickey i Kaczora Donalda. Ten pomysł spodobał się m.in. Twiggy - niezwykle popularnej w tamtych czasach modelce. 10 lat później koszulki z nadrukiem odświeżyła Vivienne Westwood. Polityczne t-shirty z napisem SEX wywołały skandal i zapoczątkowały trend na punkowy styl.
W latach 80. t-shirty z napisami zaczęto produkować masowo dzięki Katharine Hamnett. Dlaczego? Katharine pokazała zdjęcie na którym ubrana jest w t-shirt z politycznym hasłem ściskającej dłoń Margaret Thatcher. Fotografia w ekspresowym tempie obiegła świat. Nagle wszyscy zaczęli je kopiować, a zwykły t-shirt stał się tłem do publicznego wyrażania opinii lub reakcji na bieżące wydarzenia.

Dziś niemal każda marka odzieżowa ma w ofercie t-shirt z napisem.

Zobaczcie, co dla was wyszukałyśmy ->>