Średnio dziennie tracimy od 50-100 włosów, jednak gdy ta liczba rośnie, organizm daje sygnał, że dzieje się coś niedobrego. Przyczyn wypadania włosów może być wiele, od zmiany pory roku, przez stres, aż po niewidoczne gołym okiem problemy ze skórą głowy. Jak poradzić sobie z problemem wypadania włosów?

Wypadanie włosów – najczęstsze przyczyny

Żeby znaleźć przyczynę nadmiernego wypadania włosów, trzeba zacząć od poznania ich cyklu życia. W cyklu życiowym włosa wyróżnia się 3 fazy:

  • wzrostową, która może trwać od 2 do 8 lat,
  • katagenową, czyli inaczej faza przejściowa, trwa od 1 do 2 miesięcy,
  • telogen, czyli trzecia faza, zwana również okresem uśpienia, włos na głowie będzie jeszcze przez okres 2 do 4 miesięcy, a potem wypchnie go nowy włos.

Każdy włos musi przejść wszystkie fazy. Włosy przeznaczone do odrzucenia nie są już odżywione, więc nie da się ich przymocować z powrotem, dlatego tak ważne jest zareagowanie na problem odpowiednio wcześnie.

Warto poznać najczęstsze przyczyny wypadania i zastanowić się, która z nich może mieć wpływ na kondycję i stan naszych włosów.

Źle dobrane kosmetyki: włos jest wytworem rogowym naskórka i jego kondycja zależy od stanu skóry głowy. Często jego nasilone wypadanie to efekt używania niedopasowanych lub drażniących kosmetyków.

Zmiana pory roku: Zmianom pór roku towarzyszą zmiany warunków atmosferycznych i pojawianie się nowych czynników szkodliwych dla naszych włosów, może to powodować ich sezonowe wypadanie.

Stres: długotrwałe oraz silne emocje skracają życie włosa: zaburzają jego cykl rozwojowy. Szybciej przechodzą w stan telogenu, czyli wypadania.

Zobacz również:

Źle zbilansowana dieta: może powodować braki witamin i pierwiastków, np. żelaza i witaminy B12, które są kluczowe dla kondycji skóry głowy, a także dla rozwoju włosa.

Za dużo kolagenu: gdy kolagenu jest za dużo, gromadzi się i twardnieje wokół cebulki włosa, zaburzając jego rozwój. Konsekwencją tego jest systematyczne wypychanie włosa na powierzchnię skóry głowy, co powoduje jego przedwczesne wypadanie.

Co zrobić, żeby zatrzymać wypadanie włosów?

Dobra dieta, suplementacja i zmiana nawyków pielęgnacyjnych mogą pomóc przy wypadaniu włosów. Warto pamiętać o codziennym rozczesywaniu, płukaniu chłodniejszą wodą i o używaniu odpowiednich kosmetyków. Gdy produkty drogeryjne zawiodą, możemy sięgnąć po niepozorną ampułkę Aminexil® Advanced, która jest w stanie zatrzymać proces wypadania włosów.

Aminexil® Advanced – działanie ampułki

Ampułka Aminexil® Advanced to połączenie dwóch składników aktywnych w niewielkiej fiolce. Aminexil® wspomaga przytwierdzenie włókna włosa w skórze głowy, a unikalny kompleks odżywczy Omega – 6 pobudza aktywność korzenia włosa. Aby móc się rozwijać, każda komórka organizmu potrzebuje podstawowych składników odżywczych. Kompleks odżywczy Omega - 6, pochodna jednego z niezbędnych kwasów tłuszczowych działa wewnątrz korzenia włosa, aby pobudzać jego aktywność. Kompleks ten zostaje przekształcony w lipidy, głównie w ceramid będący jedną z substancji budulcowych włosa, aby wzmacniać włókna u jego nasady.

Aminexil® Advanced – sposób użycia

W zależności od indywidualnych potrzeb, możemy przeprowadzić kurację intensywną lub podtrzymującą.

KURACJA INTENSYWNA: 1 dawka dziennie przez 6 tygodni.

KURACJA PODTRZYMUJĄCA: minimum 3 dawki tygodniowo przez 8 tygodni.

Kurację przeprowadzamy 2 razy w roku w okresach nasilonego wypadania włosów związanego ze zmianami pór roku (wiosna, jesień) jako program trwający od 6 do 8 tygodni. Stosujemy na włosy umyte i wysuszone lub osuszone ręcznikiem. Całość dawki nakładamy pasmo po paśmie bezpośrednio na skórę głowy. Aby pobudzić mikro krążenie, masujemy skórę głowy opuszkami palców ruchem okrężnym przez 1 minutę. Po nałożeniu suszymy włosy i stylizujemy jak zazwyczaj.