Pierwsza gwiazdka na nocnym niebie, pokój zamieniony w pełen świątecznego blasku salon, motylki w brzuchu – bo przecież zaraz rozpakujemy prezenty, nasze małe pragnienia zapakowane w ozdobny papier. Co roku marzymy o Świętach, które doskonale pamiętamy z rodzinnego domu: pieczenie pierników, ubieranie choinki - to były magiczne momenty. Czy da się je przywrócić?

Pamiętasz jak z wypiekami na twarzy podglądasz bliskich – Babcia i Mama krzątają się po kuchni, wyczarowują cudownie pachnące ciasta, które później wypełniają dom pięknymi zapachami? Każdy drobiazg w przygotowaniu do Świąt to element magii. Z Tchibo magiczną atmosferę zapewnią wyjątkowe świąteczne dekoracje, łańcuchy świetlne, adwentowe kalendarze, zawieszki z dzwonkami i kolorowe świece – to sprawi, że swoimi zmysłami poczujesz świąteczny klimat. I będzie tak, jak dawniej.

Zapal nastrojowe światło
Zbierz szyszki i gałązki świerku, jodły, sosny, przygotuj bożonarodzeniowy stroik, a później zadbaj o odpowiedni klimat. Światło powinno być ciepłe – im więcej źródeł światła, tym ciekawszy efekt. Wybierz łańcuch świetlny z funkcją timera (włączy się w wybranych godzinach, np. późnym wieczorem). Stylizowane na postarzane złoto kule będą świetnym dopełnieniem każdej świątecznej dekoracji i stworzą magiczny nastrój.
A może świeczki typu tea light z diodami led – migoczą ciepłym światłem, a jeśli zechcesz je wyłączyć, wystarczy na nie dmuchnąć. Kilka takich świeczek warto rozstawić w okolicy choinki lub ozdób z iglaków czy szyszek. Możesz wybrać świeczki w kilku kolorach i rozmiarach – nie musisz ich układać w równych rzędach, postaw na artystyczny nieład i indywidualną kompozycję.

Wprowadź zimowy nastrój
W tym sezonie niezwykle modne są ozdoby z drewnianymi elementami – uzupełnieniem każdego stroika może być wioska lub targ rozmaitości z wygrawerowanym motywem i bambusową podstawą (te z Tchibo mają funkcję podświetlenia). Poza dekoracyjnymi domkami warto na parapecie dodać kolejne źródło ciepłego, klimatycznego światła – ozdobne gwiazdy i latarnie nadają się zarówno do użytku w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Całość uzupełnij czymś wyrazistym – wybierz kalendarz adwentowy i zestaw torebek na prezenty, a do tego bożonarodzeniową skarpetę z ozdobną wstążką do zawieszenia w widocznym miejscu.