Spis treści:

  1. Zwijanie włosów w turban z ręcznika
  2. Nadmiar odżywek proteinowych
  3. Pomijanie olejowania włosów

Zwijanie włosów w turban z ręcznika

Zaraz po umyciu włosów zwijasz je ciasno w rulon utworzony z ręcznika? Pocierając przed tą czynnością włosy ręcznikiem sprawiasz, ze łuski włosa są narażone na mechaniczne urazy i tarcie. W ten sposób tuż po wyschnięciu stają się przesuszone i łamliwe. Jeżeli dodatkowo użyłaś odżywki lub maseczki na włosy do spłukiwania, z pewnością właściwości kosmetyku nie pozostaną na włosach lecz na powierzchni ręcznika.

Innym problemem jest efekt sauny na głowie, który może mieć zły wpływ na skórę głowy. Pozostawiając włosy w ręczniku do całkowitego wyschnięcia sprawiamy, że skóra głowy nie ma dostępu do światła ani tlenu. To skutkuje zapoceniem oraz prowadzeniem do łojotoku i rozwoju kolonii grzybów z gatunku Malassezia globosa, które mają pożywkę w sebum wydzielanym przez skórę. Jeżeli chcesz wyciągnąć nadmiar wilgoci z włosów tak, aby nie kapały na podłogę, wystarczy parę razy przytrzymać ręcznik przy nich, delikatnie poklepując.

Nadmiar odżywek proteinowych

Odżywki, zawierające w swoim składzie proteiny w sporych ilościach mogą prowadzić do puszenia i przesuszania włosów. Nakładając je zaraz po umyciu włosów w dużych ilościach narażasz włosy na dodatkowe urazy mechaniczne tuż po jej zastosowaniu. Są to w szczególności mocno nawilżające mgiełki do włosów w sprayu oraz maski z wysoką zawartością keratyny.

Wypróbuj maski i odżywki emolientowe, na bazie olejów, które pomogą ci w walce o nawilżenie i zabezpieczenie włosów przed czynnikami dodatkowo je wysuszającymi. Wybierz te na bazie olejów z wiesiołka, czarnuszki, orzechów włoskich czy pestek winogron. Nadają się także do włosów wysokoporowatych, które powinny zostać poddane pielęgnacji z ich użyciem. Olejowanie włosów przed każdym umyciem to dobra regeneracja dla przesuszonych włosów.

Szczególnie polecamy kurację do włosów OlaplexOlaplex No. 3.
Replikuje i regeneruje strukturę włosa, jego zadaniem jest także utrzymanie zdrowych i silnych włosów między zabiegami chemicznymi. Dodatkowo nie zawiera parabenów, acetonu, laktozy, alergenów, mikroplastiku, substancji oleistych, parafiny, silikonów, amoniaku, siarczanów, ftalanów, pigmentów i substancji barwiących. Idealny dla skóry wrażliwej.

Jak stosować Olaplex no. 3?

Zobacz również:

Należy zmoczyć włosy, bez używania szamponu, osuszyć je ręcznikiem i nałożyć produkt. Całość rozczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Pozostawić na minimum 10 minut, po czym należy umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Kurację warto stosować raz w tygodniu, jeżeli włosy są mocno zniszczone, możemy powtarzać ją nawet 2-3 razy.

Pomijanie olejowania włosów

Nie masz czasu na długą pielęgnację włosów? To błąd! Wystarczy kilka kroków, abyś nie musiała potem naprawiać kondycji włosów w nieskończoność. Wybierz olej, który masz pod ręką, a najlepiej lniany, z wiesiołka lub z pestek winogron. Ciekawym rozwiązaniem będzie także ten na bazie korzenia łopianu z ziołami, który dodatkowo zadba o skalp głowy, zabezpieczając przed powstawaniem łupieżu.

Nałóż olej na całą powierzchnię włosów i delikatnie wczesz go w strukturę włosa. Skręć delikatnie w kok i załóż lnianą chustkę lub przewiewny ręcznik. Owiń włosy i poczekaj godzinę, aż włosy nasiąkną olejem. Podczas wpłukiwania go, w pierwszej fazie zmocz i spłucz go ciepłą wodą, a następnie sięgnij po odżywkę, wetrzyj ją we włosy i spłucz dwukrotnie. Skórę głowy umyj szamponem tak, aby dokładnie zmyć olej.