Spis treści:

  1. Włosy wysokoporowate
  2. Włosy średnioporowate
  3. Włosy niskoporowate

Włosy wysokoporowate - narażone na puszenie

Łuska włosa jest rozchylona i narażona na działanie czynników zewnętrznych w bardzo dużym stopniu Kondycja tego typu włosów jest słaba, co sprawia, ze pielęgnacja musi być intensywniejsza i bardzo przemyślana. Charakterystyką włosów wysokoporowatych jest ich szybka wchłanialność - w przypadku farbowania i innych zabiegów upiększających.

Jeżeli nasze włosy przejawiają takie cechy, powinniśmy zadbać o to, by stosować kosmetyki nawilżające do puszących się włosów. Jeżeli twoje włosy łatwo zmoczyć i wysychają dość szybko to znak, że masz do czynienia z tym typem włosów. Nie zawsze są to kręcone włosy, mogą być również te falowane lub raczej w stronę prostych. Wskazane jest olejowanie oraz wypróbowanie metody mycia samą odżywką do włosów.

Kosmetyki idealne do wysokoporowatych

Włosy średnioporowate - chroń przed zniszczeniem

Są to jedne z najbardziej powszechnych typów włosów. mają w sobie cechy zarówno nisko- jak i wysokoporowatych. Są podatne na zanieczyszczenia oraz na ciągłe i regularne zabiegi stylizacyjne, takie jak farbowanie, ondulacja czy prostowanie. Należy odpowiednio je pielęgnować, aby nie doprowadzić do pogłębienia się porowatości.

Stosuj emolienty, proteiny i humektanty - znajdziesz je w nawilżających szamponach i odżywkach o działaniu regeneracyjnym. Dobrze sprawdza się olej z awokado, kokosowy czy shea. Możesz stosować je pojedynczo lub jako mieszanki, które idealnie oddziałują na strukturę włosa.

Włosy niskoporowate - zadbaj, by nie były przyklapnięte

To typ włosów, który nie nastręcza większych problemów. To lśniące i zdrowo wyglądające włosy, które mają tendencję do szklistej tafli pojawiającej się na powierzchni. Nie elektryzują się, ani nie puszą - posiadaczki takiej struktury włosa są zdecydowanie szczęściarami! Jest też druga strona medalu - są odporne na stylizację, mają niską wchłanialność wody, a także słabo wchłaniają składniki odżywcze z zewnątrz - odżywki, maseczki czy oleje.

To typ włosa, który bardzo długo schnie mimo, że trudno go zmoczyć. W tym przypadku należy pamiętać, aby dbać włosy u nasady i dobrze oczyszczać skórę głowy maseczkami czy glinką. Jeżeli twoje włosy wykazują takie cechy, wypróbuj olej kokosowy, który może przyczynić się do zwiększenia ich elastyczności.

Zobacz również: