Spis treści:

  1. Jedzenie powodujące stany zapalne w organizmie
  2. Zaniechanie pielęgnacji skóry wokół oczu
  3. Brak regularnych ćwiczeń
  4. Słabej jakości kosmetyki o złym składzie
  5. Palenie papierosów
  6. Mydło kostkowe o wysokim pH
  7. Zbyt mało snu

Jedzenie powodujące stany zapalne w organizmie

Wysoko przetworzone jedzenie oraz fast food spożywany coraz częściej sprawia, że organizm mierzy się ze sporym obarczeniem. Smażone, pieczone lub bardzo tłuste potrawy silnie wpływają na pogorszenie cery. Stany zapalne tworzące się w organizmie dają o sobie znać w postaci zakórników, wyprysków czy krost. Tworzące się kurze łapki oraz zmarszczki mimiczne mogą świadczyć o niedostatecznym nawilżeniu twarzy. Organizm wypuszcza spore ilości sebum, aby wspomóc skórę przed wysuszeniem. To błędne koło sprawia, że mierzymy się ze stanami zapalnymi na twarzy. Warto włączyć do diety chlorellę, witaminę C oraz kurkumę, aby wspomóc nasz organizm.

Zaniechanie pielęgnacji skóry wokół oczu

Wcześniej wspomniane kurze łapki oraz inne zmarszczki mimiczne tworzą się poprzez nieodpowiednie i niedostateczne nawilżenie skóry wokół oczu. Należy stosować odpowiednie kremy z kolagenem oraz witaminą A i E. Regularne wmasowywanie oraz delikatne wklepywanie kremu pod oczy pozwala na zapobieganie przedwczesnym zmarszczkom wokół oczu.

Brak regularnych ćwiczeń

Dzięki ćwiczeniom pozwalamy na lepszą pracę mięśni oraz całego ciała. Poprzez siedzącą pracę narażamy się na bóle stawów, karku, szyi oraz bioder. Tak ważne jest, aby włączyć ćwiczenia w formie jogi, rozciągania czy zwykłych pajacyków. Dodatkowo, aby móc dłużej cieszyć się gładką i piękną skórą twarzy, wprowadź te kilka ćwiczeń - w tym te na Zaniechanie pielęgnacji skóry wokół oczu1, aby móc je podnieść bez konieczności wizyty u kosmetologa!

Słabej jakości kosmetyki o złym składzie

Naturalne ekstrakty roślinne powinny na stałe zagościć w pielęgnacji całego ciała oraz twarzy. Kosmetyki z zawartością olejku ze słodkich migdałów, oleju jojoba czy też słonecznikowego doskonale nadadzą się do codziennego rytuału. Warto uzupełnić kosmetyczkę także o kosmetyki z zawartością masła shea, które nawilża i dogłębnie odżywia skórę. Ciekawym pomysłem jest masaż twarzy olejkami eterycznymi, które pozwolą na regenerację skóry i jej wyciszenie.

Palenie papierosów

Szkodliwy smog, a także regularne wypalanie paczki papierosów znacznie przyczynia się do szybszego tworzenia się zmarszczek. Nie tylko tych mimicznych, ale też na całej powierzchni skóry. Zażółcenie skóry oraz przyspieszenie tworzenia się wolnych rodników - to efekt długotrwałego palenia papierosów czy cygar. Niekorzystnie wpływa też zażywanie e-papierosów, których składniki są wysoce szkodliwe.

Mydło kostkowe o wysokim pH

Mydło w kostce o wysokim pH potrafi prowadzić do znacznego wysuszenia skóry twarzy. Jego działanie ściągające oraz napinające sprawia, że mogą pojawić się niechciane wypryski czy zmiany trądzikowe. Dzieje się tak przy nadmiernej regulacji nawilżenia skóry poprzez sebum. Wybieraj te kosmetyki przeznaczone bezpośrednio do mycia twarzy zgodnie z przeznaczeniem - do skóry suchej, wrażliwej, mieszanej czy tłustej.

Zbyt mało snu

Przerywany, niskiej jakości sen prowadzi do opuchlizny oraz Zaniechanie pielęgnacji skóry wokół oczu6. Postaraj się kłaść kilka razy w tygodniu przed godziną 23 oraz usuń z łóżka wszystkie rozpraszające gadżety elektroniczne - telefon, tablet czy smartwatch. To rujnuje sen i prowadzi często do bezsenności. Bezpośrednio wpływa to na kondycję skóry, która nie może się zregenerować w trakcie trwania snu. Wypróbuj wyciszające oraz kojące zioła na sen, w których składzie znajdziesz kozłek lekarski, melisę czy rumianek.