Jakie kwiaty na jaki balkon? 

Kluczową kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę, jeśli zależy Ci utrzymaniu kwiatów balkonowych przy życiu (nawet tych najmniej wymagających!) jest położenie Twojego balkonu. Dlatego w naszej galerii znajdziesz 2 grupy roślin – rośliny lubiące słońce oraz rośliny lubiące cień. 

Pierwsza grupa, czyli kwiaty na balkon południowy, to przede wszystkim gatunki lubiące skalniaki, rośliny jednoroczne oraz krzewy.  

Do drugiej grupy, czyli kwiatów na balkon północny, zaliczamy paprocie, bluszcze, barwinki oraz podobnie jak w pierwszej grupie niektóre krzewy i rośliny jednoroczne.

Doniczki mają znaczenie

Jeśli chcesz, aby Twoje kwiaty były odporne na okresy suszy – spowodowane na przykład Twoimi wyjazdami czy zapominalstwem – po pierwsze zapewnij im komfortową ilość życiowej przestrzeni, czyli miejsca, gdzie mogą gromadzić wodę :) Nie sadź ich w małych doniczkach z zamkniętym dnem, ale w skrzynkach lub donicach z otworami, przez które w razie czego może uciec nadmiar wody. Dzięki temu nawet gdy nie będziesz mogła podlać ich w odpowiedniej porze, rośliny będą mogły skorzystać z zawartych w ziemi lub podstawce zapasów. 

Po drugie wybieraj donice z naturalnych materiałów. Ważne, aby miały grubsze ścianki, które będą chronić ziemię i korzenie przed upałami i szybkim wysuszeniem. 

Zobacz również:

Przejdź do galerii ->>