Jak urządzić pokój dla niemowlaka? Takie pytanie pod koniec ciąży, jak i na kolejnych etapach macierzyństwa, zadaje sobie praktycznie każda mama. Nie da się przecież ukryć, że wybór łóżeczek niemowlęcych i dziecięcych, kojców czy też innych mebli jest tak ogromny, że potrafi przytłoczyć nawet najbardziej zdecydowanego i pewnego swojego gustu rodzica.

Nieocenioną pomocą dla mam poszukujących pomysłów na ładny pokój dla dziecka w obecnych czasach stały się przede wszystkim media społecznościowe. Prawdziwą kopalnią inspiracji jest bez wątpienia Instagram, gdzie można znaleźć estetyczne zdjęcia dopieszczonych do ostatniego szczegółu pokoików i wyprawek w każdym najmodniejszym obecnie stylu. Sprawdź, jakie aranżacje królują teraz wśród Instamam!

Łóżeczko i przewijak dziecięce w stylu boho czy w stylu francuskim?

Bardzo modne w tym roku są aranżacje pokoików w stylu retro, boho czy rustykalnym. Przykładem modeli, które wpisują się w taki styl, jest seria Vintage polskiej marki atestowanych łóżeczek dziecięcych i mebli niemowlęcych Woodies. Na Instagramie można podejrzeć, że na model vintage zdecydowały się chociażby Anna Lewandowska, Aleksandra Żuraw czy szwagierka Kasi Tusk i współzałożycielka jej bloga, Zofia Cudny, autorka najpopularniejszego kulinarnego bloga w Polsce, Make Cooking Easier.

Ten popularny model występuje również w tradycyjnej półmatowej bieli i stanowi idealne wykończenie oraz "focal point" dla popularyzowanej obecnie przez m.in. Małgorzatę Rozenek-Majdan aranżacji w stylu francuskim czy w bardziej nowoczesnym wydaniu w stylu nowojorskim.

Rodzice, którzy zaopatrzyli się już w łóżeczka popularnej na Instagramie marki, wiedzą, że głowa borsuczka Woodiego w logo firmy nie jest przypadkowa. Założyciel marki wraz ze swym ojcem zasadzili obok fabryki las i to właśnie tam wprowadziła się rodzina Woodiego, czyli rodzinka polskich borsuków. Obecnie trzyletni borsuk Woody doczekał się już rodzeństwa. W zeszłym roku do wesołej gromady dołączyły kolejne cztery maluchy. W lesie, by nie niepokoić jego mieszkańców, zamontowane zostały specjalne ukryte kamery, reagujące na ruch.

Warto dodać, że marka Woodies od początku swej działalności nie zapomina o wsparciu społeczności, jej łóżeczka trafiły do ośrodka preadopcyjnego w Otwocku czy do naszych polskich sześcioraczków.

Zobacz również: