Z@mek online!  Zamek Królewski udostępnia swoje zbiory wirtualnie

 

Zamek Królewski w Warszawie udostępnia swoje zbiory wirtualnie pod hasłem #Zostanwdomu Z@mek online. W ramach tego cyklu prezentuje nagrania poświęcone historii zamku, królewskim apartamentom i kolekcji cennych dzieł sztuki. Osobną część informacji poświęca edukacji poprzez sztukę.
Poprzez tzw. slajdery strony głównej, oprócz informacji ogólnych i bieżących komunikatów, pozyskać można m.in. wiadomości o perłach zamkowej kolekcji - obrazach Rembrandta, nowo otwartej kolekcji militariów oraz muzealnej edukacji.

 

Na profilu Zamku na Facebooku, Twitterze i Instagramie, oprócz postów dotyczących historii i kolekcji dzieł sztuki, zobaczyć będzie można filmy oraz zagadki edukacyjne w ramach cyklu "Pobaw się z nami wielką sztuką".
Ofertę Z@mku online można też odnaleźć w mediach społecznościowych Warszawskiej Organizacji Turystycznej: #codziennadawkakultury, a także akcji Google Arts & Culture: Stay at home and discover museums online, gdzie odpowiada na propozycję: Stuck at Home? These 12 Famous Museums Offer Virtual Tours You Can Take on Yor Couch.


Wersal bez wychodzenia z domu.

Dzięki aplikacji „VersaillesVR: Pałac jest twój” użytkownicy mogą obejrzeć wnętrza pałacu w Wersalu i kolekcję dzieł sztuki.

http://en.chateauversailles.fr/discover/resources/palace-versailles-application

Na użytkowników aplikacji czeka blisko 400 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni przeniesionych do technologii VR.


Na tej stronie możecie zwiedzić wirtualnie aż 75 muzeów na całym świecie!

https://upgradedpoints.com/best-virtual-museum-tours/


Empik udostępnia pakiet Empik Premium na 60 dni za darmo dla wszystkich

Na najbliższe 2 miesiące Empik udostępnia wszystkim szeroki pakiet korzyści Empik Premium bez opłat. To darmowy dostęp do ponad 11 tysięcy audiobooków i e-booków oraz do oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także bezpieczna dostawa zamówień kurierem i do paczkomatów za 0 zł oraz specjalne oferty gier planszowych, książek, filmów, sprzętu sportowego oraz innych produktów na Empik.com. Dodatkowo w tym szczególnym okresie Empik organizuje e-spotkania autorskie i zaprasza dzieci na warsztaty naukowe online.

Szczegółowa informacja prasowa znajduje się pod linkiem: Empik Premium na 60 dni za darmo dla wszystkich


#WirtualneMuzeum Archeologiczne w Biskupinie!

Od poniedziałku (16.03) rozpoczynamy akcję #wirtualnemuzeum. W jej ramach będziemy zapraszać do wizyt u nas za pośrednictwem Internetu. Przewidujemy transmisje na żywo, audycje, udostępnimy wiele materiałów dotyczących naszej działalności. Pomyślimy również o tym, jak ułatwić rodzicom znalezienie zajęć dla najmłodszych pozostających w domach – udostępnimy materiały edukacyjne z opisami proponowanych zajęć do przeprowadzenia z ich użyciem.

Program na najbliższe dni oraz wszelkie materiały będziemy prezentować na stronie biskupin.pl/wirtualnemuzeum


Filharmonia Berlińska udostępnia za darmo swoje zasoby

Filharmonia Berlińska udostępnia za darmo wszystkie swoje cyfrowe treści (koncerty na żywo, filmy, nagrania). Wystarczy wejść na stronę i podać kod "BERLINFIL".(kod wpisujemy na specjalnym żółtym polu na stronie głównej)
Do 31 marca kod zapewni bezpłatny wstęp na wszystkie koncerty i filmy Berliner Philharmononiker w "cyfrowej sali koncertowe".
https://www.digitalconcerthall.com/en/home


Centrum Nauki Kopernik

Od poniedziałku rozpoczyna cykl działań przeznaczonych dla rodziców, dzieci, dorosłych ciekawych świata i wszystkich innych osób pasjonujących się nauką.

W planach:
Przepisy na eksperymenty, które w łatwy sposób możecie przeprowadzić w domach.
Filmy, na których my będziemy Wam pokazywać eksperymenty! Nasi eksperci i animatorzy przygotuję wideo-relacje prosto z Centrum Nauki Kopernik.
Zadania, bo nie wszystko można wykonać od razu. Razem przygotowujemy eksperymenty (np. hodowanie kryształów), a nasze postępy wspólnie z wami będziemy relacjonować przez kilkanaście dni.
Kursy majsterkowania dla mniej i bardziej technicznych osób.
Zabawy i zagadki dla dzieci oraz dorosłych.
Materiały dla nauczycieli.

Na weekend udostępniamy trzy pierwsze proste eksperymenty, które każdy z Was może wykonać w domu. A z całym program ruszamy już od poniedziałku!
#Kopernikwmoimdomu!


Bezpłatne streamingi z Opery Wiedeńskiej

Każdego wieczoru od 14 marca do 2 kwietnia na platformie streamingowej staatsoperlive.com będzie można obejrzeć spektakl, który zostanie udostępniony online jeszcze przez 24 godziny po emisji. Wszystkie spektakle rozpoczynać się będą o godz. 19.00, za wyjątkiem wszystkich oper Wagnera, które startują już o 17.00.

Dokładny program znajdziecie tutaj ->>


Muzeum Powstania Warszawskiego online

Od poniedziałku (16.03) Muzeum Powstania Warszawskiego będzie się z Wami łączyć on-line. Codziennie minimum 4 wejścia na żywo z ekspertami, którzy podzielą się swoją wiedzą i pasją.

Rozkład jazdy od poniedziałku 16.03 do piątku 20.03:

- Godz. 9.00
Wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego
- Godz. 10.00
Lekcja historii on-line // Poziom: VII klasy szkoły podstawowej i starsi
- Godz. 12.00
Lekcja historii on-line // Poziom: uczniowie klas I-VI (szkoły podstawowe)
- Godz. 14.00
Wykład historyczny // Poziom: licealiści, studenci i wszyscy zainteresowani

https://www.facebook.com/1944pl


Met Opera zorganizuje „Nightly Met Opera Streams” na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Każdej nocy podczas zamknięcia, począwszy od poniedziałku 16 marca, Met będzie transmitować bisy słynnej serii Live in HD na stronie internetowej firmy za darmo. Przedstawienia rozpoczną się o 19:30 każdej nocy, a następnie będą dostępne przez dodatkowe 20 godzin. Każde wykonanie będzie również widoczne w aplikacjach Met Opera na żądanie.

https://www.metopera.org/


Czytanie on-line. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce otwarta

3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA, https://polona.pl/. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie..


Ćwiczymy ortografie online

Na stronie https://dyktanda.online/app/ można wybrać dyktando dla dziecka za darmo.


Teatr bez wychodzenia z domu. Najlepsze polskie spektakle do zobaczenia online.

Wśród przedstawień dostępnych za darmo w sieci, które zawsze warto powtórzyć, a już na pewno wypada nadrobić, tytuły znane i nagradzane.
Tutaj znajdziecie kilka propozycji ->>


Wirtualne wycieczki po największych muzeach świata

Google Arts & Culture połączyło siły z ponad 500 muzeami i galeriami na całym świecie, aby zapewnić każdemu wirtualną wycieczkę i ekspozycję online niektórych z najbardziej znanych muzeów na całym świecie. Kolekcja Google Arts & Culture obejmuje Muzeum Brytyjskie w Londynie, Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, Guggenheim w Nowym Jorku oraz dosłownie setki innych miejsc, w których można zdobyć wiedzę na temat sztuki, historii i nauki. Ta kolekcja jest szczególnie przydatna dla uczniów, gdy szkoły są zamknięte.

http://en.chateauversailles.fr/discover/resources/palace-versailles-application0


ZachętaOnline | Warsztaty dla dzieci on-line

Warsztaty przy pomocy Skype'a poprowadzi Kamil Niedziałek – edukator związany z Zachętą
W zajęciach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i cała rodzina. Do każdych zajęć dołączamy materiały wizualne, które przesyłamy drogą elektroniczną.
czas trwania zajęć: ok. 60 min
kiedy: od poniedziałku do piątku od godz. 10

kontakt i zapisy: k.niedzialek@zacheta.art.pl
Więcej ->> http://en.chateauversailles.fr/discover/resources/palace-versailles-application1