Spis treści:

  1. Baran
  2. Panna
  3. Waga

Baran - duch rywalizacji i współzawodnictwa

Barany to żywiołowe znaki zodiaku, które niełatwo się poddają i dokładnie wiedzą czego chcą od życia. To pozytywnie nastawione osoby, które nie lubią pozostawać w tyle. Bycie w ciągłym ruchu sprawia, że często spalają więcej kalorii niż inne znaki zodiaku.

Uprawiają wyczynowe, czasem ekstremalne sporty, ale z reguły uwielbiają ruch. Skakanka, siłownia, poranny jogging to dla nich lekarstwo na ich dość wybuchowy charakter oraz krótkotrwałe napady złości. W ten sposób rozładowują nagromadzony stres oraz zwiększają poziom serotoniny.

Podczas spacerów lub biegania na świeżym powietrzu uwielbiają wzmocnić się shake'ami przygotowywanymi na bazie jogurtów, mleka roślinnego czy maślanki. Połączone z owocami jagodowymi czy bananem są doskonałym źródłem białka i węglowodanów potrzebnych podczas aktywności fizycznej.

Panna - skrupulatność w dążeniu do celu i zdrowa dieta

Zodiakalne Panny to osoby dokładne, niezmiernie ambitne oraz ceniące wewnętrzny spokój. Potrafią być wiecznie niezadowolone ze swojego wyglądu i podchodzą bardzo krytycznie zarówno do siebie, jak i innych. To sprawia, ze ich zbytnia szczerość nie jest dobrze odbierana w wielu kręgach.

Są fankami zdrowego odżywiania. najczęściej wybierają tę na bazie surowych warzyw i owoców. Dodatkowo unikają glutenu zawartego w pszenicy czy białka zwierzęcego. Nie wszystkie z nich są tak radykalne - niektóre rezygnują jedynie z przetworzonej żywności oraz dań typu fast-food.

Dodatkowo liczą kalorie i wraz z dietetykiem ustalają zbilansowaną dietę dopasowaną do swoich potrzeb. Ważne jest, aby sprawdzić ile faktycznie potrzebujesz energii, dopasowując pokarmy oraz dzienne zapotrzebowanie. Panny są pedantyczne i sprawia im wręcz przyjemność stosowanie się do zasad, wyszukiwanie nowinek dietetycznych oraz niewielka aktywność fizyczna w postaci jogi czy pilatesu.

Waga - wewnętrzne i zewnętrzne piękno ma znaczenie

Nikt inny nie przywiązuje wagi do swojego wyglądu tak jak zodiakalne Wagi. Nie jest to uszczypliwość - to one najczęściej są mentorami na temat tego, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, ślub lub inne ważne momenty w życiu. To świetni doradcy od spraw wizerunku oraz doskonali biznesmeni oczarowujący już na pierwszym spotkaniu.

Stosują najnowsze diety - nie ma znaczenia jak restrykcyjna będzie, ważne, aby była skuteczna. Osoby spod tego znaku cechuje niezbyt silna wola, ale jeżeli widzą w tym sporą korzyść, poświęcą się temu zadaniu bez reszty. Dieta South Beach czy ketogeniczna należy do tych ulubionych.

Ich grzechem są słodycze. Uwielbiają podjadać, najlepiej tak, aby nikt nie widział. Nie mogą sobie pozwolić na splamienie swojego wizerunku. Wagi wybierają mądrze i szukają zdrowszych alternatyw dla tradycyjnych słodyczy. Są to między innymi: brownie z fasoli, suszone owoce lub dietetyczne serniki na zimno z owocami.