Program "Scena Opanowana! Kobiece wieczory", to cykliczne spotkania, podczas  których można będzie obejrzeć przedstawienie, ale nie tylko. Będzie czas – przy kawie i herbacie – na rozmowę z aktorami i twórcami spektaklu. Albo udział w warsztacie przygotowanym przez teatralną charakteryzatorkę.  Albo spacer po teatrze. Albo oglądanie teatru zza kulis, zaglądanie do garderób. Albo buszowanie w teatralnych kostiumach. Możliwości jest wiele.

A więc dziewczyny do dzieła!  – zabierajcie swoje siostry, mamy, przyjaciółki, córki i ruszajcie do Teatru Dramatycznego. I uwaga! Wystarczy, że skrzykniecie się we trzy, a bilety kupicie w promocyjnej cenie – już po 40 zł!  

W najbliższą sobotę 11 lutego, o godz. 19, Teatr Dramatyczny, Scena na Woli im. T. Łomnickiego wystawia przedstawienie Christophera Hamptona "Niebezpieczna metoda" w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. To pojedynek dwóch psychologicznych gigantów: Carla Gustawa Junga i Zygmunta Freuda. Oczywiscie o kobietę – Sabinę Spielrein, którą Jung leczył eksperymentalną metodą Freuda. W spektaklu zobaczycie m.in. : Rafała Królikowskiego, Zuzannę Grabowską, Małgorzatę Niemirską.

A po spektaklu uczestniczki programu spotkają się z  teatralną charakteryzatorką. 

Następną odsłonę programu "Scena Opanowana! Kobiece wieczory" zaplanowano na 11 marca. Na Scenie im. G. Holoubka ( PKiN, Plac Defilad  1) można będzie obejrzeć przedstawienie Friedricha Durrenmatt "Wizyta starszej pani" w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego, z udziałem m.in. z Haliny Łabonarskiej, Adama Ferency, Władysława Kowalskiego.