Artykuł sponsorowany

Prasowanie – czy zawsze jest konieczne?

Są tkaniny, które nie wymagają prasowania. Coraz częściej odpuszczamy sobie prasowanie pościeli i ręczników. Jednak są i takie sytuacje, w których po prostu wypada mieć uprasowaną koszulę i zaprasowane w kant spodnie. Schludny wygląd to nasza wizytówka, a powiedzenie: „Jak cię widzą, tak cię piszą” przez lata nie straciło na aktualności.

W domu stosujemy coraz bardziej liberalne zasady, rezygnując z używania żelazka, gdy tylko jest taka możliwość. Jednak nie oszukujmy się, nieuprasowane zasłony czy zagniecenia na firankach w końcu nawet świętego wyprowadzą z równowagi. Prasowanie nie zawsze jest konieczne, ale w pewnych sytuacjach jest po prostu obowiązkowe. A skoro tak, to nie ma sensu się buntować. Lepiej zadbać o dobre żelazko.

 

Wygodne prasowanie? Tylko z Tefal IXEO

Prasowanie zaliczane jest do obowiązków domowych i jako takie kojarzy się z niewygodą, udręczeniem, zmęczeniem – na pewno nie z czymś przyjemnym. To trochę dziwne podejście ugruntowało się przez lata i niemal weszło w ludzki genotyp. A przecież prasowanie w gruncie rzeczy nie wymaga wysiłku fizycznego. No i jest Tefal IXEO. Zintegrowane urządzenie, które łączy w sobie deskę do prasowania, żelazko i parownicę. Używanie Tefal IXEO na pewno nikomu nie skojarzy się z ciężką pracą. Koniec z dźwiganiem żelazka. Ba! Koniec z pochylaniem się nad deską! To nie żart. Z Tefal IXEO można prasować na różne sposoby, niekoniecznie poziomo.

 

 

Małe żelazko Tefal IXEO

Przez lata wmawiano nam, że dobre żelazko to duże i ciężkie żelazko. Ciężar miał zapewnić dokładne prasowanie bez konieczności dociskania żelazka, duża powierzchnia miała przyspieszyć sam proces prasowania. Efekt? Niedoprasowane trudno dostępne miejsca, zaprasowane w kant rękawy nawet wtedy, gdy tego nie chcieliśmy. No i te obolałe nadgarstki – nic dziwnego, że prasowanie kojarzyło się z torturami. Koniec z tym.

Tefal IXEO to prawdziwa rewolucja między innymi właśnie pod względem wielkości żelazka. Teraz jest tak małe, że bez problemu dokładnie uprasujemy przestrzeń między guzikami od koszuli. Rękawy, nawet od dziecięcej bluzki, będą gładkie i pozbawione kantów, całość zostanie uprasowana szybko, skutecznie i bez niepotrzebnego wysiłku. Gorące żelazko połączone z parownicą wystarczy do dokładnego prasowania.

I jeszcze wisienka na torcie: żelazko Tefal IXEO potrzebuje zaledwie 45 sekund, by się całkowicie rozgrzało i było gotowe do pracy.

 

Deska do prasowania Tefal IXEO

Spośród wszystkich urządzeń, jakie posiadamy w domu, deska do prasowania wydaje się tym najprostszym i najbardziej odpornym na innowacje. Bo czego niby można oczekiwać od zwykłej deski? Okazuje się, że można i to całkiem sporo. Deska do prasowania Tefal IXEO jest szersza niż standardowe deski. Drobiazg? Niby tak, ale tylko do momentu, w którym musimy wyprasować koszulę pana domu, który w dodatku do chudzielców nie należy. Każdy, kto choć raz musiał prasować taką koszulę na zwykłej desce, natychmiast doceni większy rozmiar deski Tefal IXEO. Ale to nie wszystko. Od dziś koniec z pochylaniem się nad deską do prasowania. Z Tefal IXEO możemy prasować w poziomie (opcja dla tradycjonalistów), w pionie lub ustawić deskę pod kątem trzydziestu stopni. W zestawie dostaniemy dwa wygodne i bezpieczne klipsy, którymi przypniemy ubranie do deski. Szybko, wygodnie i bez przemęczania kręgosłupa – tak prasuje się z Tefal IXEO.

 

 

Tefal IXEO to nie tylko prasowanie

Prasowanie na desce, prasowanie firan i zasłon bezpośrednio na oknie to nie wszystko, co możemy zrobić z Tefal IXEO. Przecież to urządzenie z parownicą. Moc 5 bar to niebagatelna moc. Wystarczy, by szybko i wygodnie odświeżyć materace, obicia, wykładziny. Odświeżanie nie jest równoznaczne praniu, uporczywe plamy nie zejdą. Ale i tak warto je wykonać – gorąca para pod ciśnieniem zabija niemal 100% bakterii, drobnoustrojów i alergenów. Od teraz możemy się cieszyć naprawdę czystym domem. A wszystko to dzięki Tefal IXEO!

 

Trzy w jednym – oszczędź z Tefal IXEO

Przyzwyczailiśmy się sądzić, że innowacyjne wynalazki w momencie wprowadzania na rynek są bardzo drogie. W efekcie kupujemy kilka różnych urządzeń (w tym przypadku deska do prasowania, parownica i żelazko) i dajemy się sprytnie oszukać podświadomości, patrząc na trzy różne paragony, na których widzimy niewygórowane ceny. Szkoda, że nie pokusimy się o ich zsumowanie, bo szybko okazałoby się, że dobre żelazko (i to wcale nie ze stacją parową, bo te są droższe niż zestaw Tefal IXEO!), wygodna deska do prasowania z gniazdkiem elektrycznym i długim kablem oraz parownica o dużej mocy razem kosztują praktycznie tyle samo albo nawet więcej, co Tefal IXEO.

Kupując Tefal IXEO oszczędzamy. Nie tylko pieniądze. Także nasz czas, zdrowie i energię.