Gdy robi się coraz chłodniej, a w naszych domach włączone jest ogrzewanie, spada poziom wilgotności powietrza. Skóra reaguje natychmiastowo i uwalnia wilgoć, przez co staje się coraz bardziej sucha. Pojawiające się napięcie, ściągnięcie i swędzenie nie jest przyjemne, dlatego powinniśmy odpowiednio zadbać o skórę.

Jak dbać o suchą skórę?

Doskonale znamy ten scenariusz. Przychodzi zima i dosłownie z dnia na dzień nasza skóra staje się szorstka, napięta i nieprzyjemna. Zaczynamy wtedy smarowanie, olejowanie i nawilżanie skóry tylko po to, aby po kilku godzinach sytuacja się powtórzyła.

Skoro w jesienno-zimowym okresie warto postawić na kosmetyki kojące i delikatne dla skóry, postanowiłam odwiedzić popularną drogerię w celu znalezienia produktu, który naprawdę pomoże. Przypadkiem trafiłam na alejkę z produktami dla dzieci i jak się później okazało – był to cudowny zbieg okoliczności!

Krem dla dzieci lepszy niż drogie kosmetyki?

Buszując po sklepowych półkach natrafiłam na krem S.O.S od Nivea z serii Baby Emolient. Każdy z nas zna kultowy już produkt w niebieskiej metalowej puszcze, dlatego stwierdziłam, że dam szansę nowszej, dostosowanej do dziecięcej skóry, wersji. Już po pierwszym użyciu stwierdziłam, że zimą ten produkt zastąpi wszystkie inne kremy i balsamy. Dogłębnie nawilża, koi i sprawia, że skóra jest naprawdę miękka (nawet wiele godzin po użyciu!).

Jak działa ten produkt?

Krem hipoalergiczny Nivea zawiera naturalne lipidy Omega 6, masło shea oraz 5% tlenku cynku. Producent pisze, że natychmiast łagodzi zaczerwienioną, podrażnioną i suchą skórę. Zapobiega swędzeniu, a także intensywnie nawilża i zapobiega odparzeniom.

Sprawdziłam działanie na własnej skórze i muszę stwierdzić, że rzeczywiście produkt działa. Dodatkowo mamy wrażenie, że krem pozostawia na skórze film ochronny, który ochrania skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych i utrzymuje nawilżenie przez wiele godzin.

Krem ma gęstą konsystencję i delikatny zapach. Dobrze się rozsmarowuje i moim zdaniem może być stosowany do wszystkiego. Suche dłonie, twarz, usta, łokcie, kolana czy całe nogi nie będą mu straszne.

Zobacz również:

Nivea dla dzieci – jeden minus

Produkt ten ma jeden minus. Rozsmarowany na skórze krem jest tłusty. Można stosować go wieczorem, jednak musimy przygotować się na to, że piżama będzie się przyklejać. Efekt, który będzie się utrzymywał nawet po porannym prysznicu i całym kolejnym dniu jest jednak warty tego poświęcenia.