Olej z pestek śliwki znany jest głównie ze swoich właściwości nawilżających i regenerujących. Bardzo często stosowany jest jako składnik kosmetyków, a także jako dodatek domowych przepisów. Olej bardzo dobrze nawilża, ale nie pozostawia lepkiego filmu. Ma złoty kolor i marcepanowo migdałowy zapach. Stosowany w codziennej pielęgnacji ciała i twarzy może przynieść zaskakujące skutki.

Olej z pestek śliwki – właściwości

Olej z pestek śliwki pozyskiwany jest z nasion śliwki domowej Prunus domestica. Najlepsze właściwości ma tłoczony na zimno. Jest bogaty w kwas oleinowy, kwas linolowy, witaminę E i beta-karoten, co czyni go naprawdę wspaniałym kosmetykiem.

Głównym zadaniem oleju z pestek śliwki jest nawilżenie. Zawarte w nim kwasy sprawiają, że zmniejsza się odparowywanie wody z naskórka i tym samym nasza skóra wolniej się starzeje. Olej jest doskonałym źródłem antyoksydantów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu działa regenerująco, zmiękczająco i nawilżająco. Co więcej wzmacnia on barierę ochronną, zapobiega stanom zapalnym, zmniejsza wypryski skórne oraz przyspiesza proces gojenia się skóry.

Olej z pestek śliwki – dla kogo?

Olejek śliwkowy szczególnie polecany jest dla cery dojrzałej, przesuszonej oraz wrażliwej, ale stosować go mogą osoby ze wszystkimi rodzajami skóry.

Jeżeli masz rozdwojone końcówki, aplikuj na włosy olej z pestek śliwek. Możesz to robić na suche lub mokre włosy, bez spłukiwania.

Z olejku z pestek śliwki możemy zrobić maskę do włosów. Wystarczy zaaplikować go na suche, nieumyte włosy i pozostawić go na włosach przynajmniej na 30 minut pod czepkiem. Następnie myjemy włosy. Zabieg najlepiej powtarzać raz w tygodniu.

Jeżeli masz popękane usta, możesz użyć olejku. Połącz go z drobno zmielonym cukrem i wykorzystaj jako odżywczy peeling.

Olej z pestek śliwki możesz także stosować na zniszczoną skórę rąk i paznokci. Wystarczy wcierać olej w paznokcie i skórki, a już po kilku dniach zauważysz widoczną poprawę.

Olej z pestek śliwki – jak go stosować?

To, jak powinnaś stosować olejek z pestek śliwki zależy od indywidualnych potrzeb skóry oraz upodobań. Możesz stosować go w pojedynkę, bezpośrednio na skórę lub w duecie z innymi olejami. Łącząc go z kremem lub maseczką możesz mieć pewność, że zadziała równie dobrze jak aplikowany sam, bezpośrednio na skórę.