Spis treści:

  1. Czym jest peeling trychologiczny i kiedy go stosować?
  2. W jaki sposób dbać o skórę głowy na co dzień?

Czym jest peeling trychologiczny i kiedy go stosować?

Peeling trychologiczny to specjalistyczny, dermatologiczny kosmetyk pielęgnujący wymagająca skórę głowy. Jest przygotowywany w oparciu o opracowania trychologów z odpowiednim doborem substancji aktywnych. Różni się od peelingów do skóry głowy, które w swoim składzie mają jedynie drobinki peelingujące oraz nawilżający rozprowadzacz.

Usuwa on zanieczyszczenia powstałe ze smogu, kurzu oraz nagromadzonego naskórka, który tworzy tak zwaną warstwę krystalizacyjną. Dzięki jego działaniu, odblokowuje ujścia mieszków włosowych i pozwala na przywrócenie skórze fizjologicznej równowagi. Peeling trychologiczny jest połączeniem zarówno peelingu mechanicznego, jak i enzymatycznego, co wzmacnia efekty.

Zastosowane drobinki z pestek moreli oraz kwasy pochodzące z papainy podwójnie złuszczają i dogłębnie oczyszczają skórę głowy z łupieżu i nagromadzonych zanieczyszczeń. Dodatkowo nie wysusza jej poprzez zawartość mocznika. To zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, bez uczucia szczypania, ściągnięcia czy też nieprzyjemnego swędzenia.

Zawarty w składzie piroktonian olaminy ma właściwości antybakteryjne, co pozwala na zahamowanie dolegliwości związanych z nawrotami łupieżu. Zmniejsza niekorzystną mikroflorę wokół łusek włosa i zabezpiecza je. Dzięki temu jest skuteczny przy zmniejszaniu wypadania włosów i wzmocnieniu tych obecnych na głowie. W połączeniu z naturalną kofeiną, zwiększa się mikrocyrkulacja skóry głowy - to zapewnia mieszkom włosowym prawidłowy wzrost i stymulację.

Peeling trychologiczny stosowany raz w tygodniu, zabezpiecza skórę głowy przed nagromadzającym się łupieżem w przyszłości. Podczas użytkowania, jest niezwykle wydajny i sprawia, że włosy w dotyku są uniesione od nasady. Drobinki pestek moreli doskonale wypłukują się z włosów podczas mycia i czesania. Delikatny masaż za każdym razem pobudzi krążenie i pozwoli na lepsze wchłanianie składników aktywnych np. z wcierek do włosów.

W jaki sposób dbać o skórę głowy na co dzień?

Przedstawiamy wam kilka porad, jak zadbać o skórę głowy:

  1. Olejując włosy oraz skórę głowy, dokładnie zemulguj go za pomocą odżywki, aby wypłukać pozostałości na skórze głowy.
  2. Peelingując skórę głowy pamiętaj, aby nie wcierać drobinek zbyt mocno, aby nie podrażnić jej powierzchni.
  3. Nie nakładaj kremowych odżywek na skórę głowy - jedynie na powierzchnię włosów na długości.
  4. Unikaj zbyt mocnych wcierek na bazie alkoholu - używane regularnie wysuszają skórę, ściągają ją i prowadzą do szybszego nagromadzenia sebum.
  5. Ogranicz kosmetyki do stylizacji lub staraj się, aby jak najmniej dotykały skóry głowy.
  6. Dokładnie czesz włosy od końcówek, przesuwając się delikatnie ku górze.