Odżywki, szampony, maski i olejki – na sklepowych półkach znajdziemy całe rzędy produktów do włosów. Gdy zaczniemy szukać specyfiku, który realnie wpłynie na kondycję naszych włosów, odpowiedź znajdziemy u Kérastase. Ich serum może zdziałać cuda!

Serum Initialiste –  poznaj aktywną technologię

Dział Badań L’Oréal przez 24 lata prowadził badania nad komórkami macierzystymi. Udało mu się wyselekcjonować Kompleks Regeneracyjny komórek roślinnych, który może dbać o piękno istniejących oraz wzrastających włosów. Jest to pierwsze serum, które działa u źródła i tym samym aktywuje wzrost mocniejszych, grubszych i pełnych blasku włosów.

Działanie serum, oparte na wieloletnich badaniach, opiera się na nowoczesnej technologii wykorzystującej macierzyste komórki roślin. Są one ekskluzywnym składnikiem aktywnym, który pochodzi z jabłoni z gatunku Malus Domestica. Komórki macierzyste odpowiedzialne są za inicjowanie i optymalizacje regeneracji mieszka włosowego dzięki ochronie naturalnego środowiska komórek macierzystych naszych włosów.

W serum dodatkowo znajdziemy:

GLUCO-LIPID GL: odpowiedzialny za optymalizacje wzrostu włosa

CERAMIDY: molekuły wzmacniające włókno włosa

POLIFENOLE: ochrona przed szkodliwym wpływem stresu oksydacyjnego

Zobacz również:

Serum Initialiste – rezultaty

Serum możemy używać do każdego rodzaju włosów. Badania potwierdzają, że po miesiącu stosowania włosy są mocniejsze, bardziej odżywione, a tym samym są pełne blasku i nie są aż tak podatne na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

Serum Initialiste – oceniamy jego działanie!

Jak realnie wygląda działanie serum Initialiste od Kérastase? Już po pierwszym wmasowaniu serum włosy wydają się miększe i bardziej lśniące. Skóra głowy mniej się przetłuszcza, pomimo tego, że nałożone serum ma oleistą konsystencję. Po dłuższym stosowaniu możemy zauważyć realną poprawę kondycji włosów. Mniej wypadają, nie łamią się, a także pojawiają się nowe włoski. Skóra głowy jest nawilżona, a włosy dłużej zachowują swoją świeżość.

Serum do włosów – sposób użycia

W zależności od grubości włosów używamy mniejszą lub większą ilość produktu.

Włosy cienkie: dwie dozy pipetki

Włosy grube: 4 dozy pipetki

Zaczynamy od umycia włosów i osuszenia ich ręcznikiem. Następnie na skórę głowy aplikujemy serum i wmasowujemy je delikatnie tak, aby było rozprowadzone na całej powierzchni skory głowy. Następne stylizujemy włosy jak zwykle.

Serum INITIALISTE stosujemy mniej więcej 2-3 razy w tygodniu.