Znasz to uczucie, gdy pełna zapału układasz w wazonie misterną kompozycję z kwiatów – a końcowy efekt nawet w połowie nie przypomina bukietu, o jakim marzyłaś? Teraz to już historia. Ten banalnie prosty trik z taśmą klejącą sprawi, że bez problemu ułożysz dowolną kwiatową kompozycję:

Na konstrukcji z taśmy klejącej układamy lekki, romantyczny bukiet w stylu retro. Zaczynamy od największych kwiatów, a na samym końcu wtykamy te drobne. Pamiętaj też, aby przed ułożeniem bukietu dolać do wazonu trochę wody. Jeśli kwiaty mają bardzo duże (i tym samym ciężkie główki), wyłóż dno naczynia szerokimi, pozawijanymi liśćmi (na przykład aspidistry) – dzięki temu kompozycja będzie stabilniejsza.

letni-bukiet
Zdjęcie: BBS Studio

Do wykonania tego bukietu wykorzystaliśmy porcelanową wazę - ale konstrukcję z taśmy możesz bez problemu zastosować także na innym naczyniu z rantem. Równie dobrze sprawdzą się wyższe wazony, o prostopadłościennej formie lub w kształcie walca. Najważniejsze jest to, by ich powierzchnia była w miarę gładka, aby można było bez trudu przykleić taśmę.