Zniszczone, łamliwe włosy potrzebują odpowiedniej opieki! Pierwszym krokiem do lepszej kondycji włosów jest zadbanie o ich lepszą pielęgnację. To, jakiego szamponu używamy ma ogromne znaczenie!

Pielęgnacja zniszczonych włosów – zacznij od wewnątrz

Aby nasze włosy odzyskały dawny blask musimy zacząć od zmian wewnątrz. Zbilansowana dieta, suplementowanie witaminami i picie odpowiedniej ilości wody to rzeczy, o których musimy pamiętać przez cały rok. Jeżeli kondycja włosów drastycznie się pogorszyła, warto odwiedzić trychologa, który pomoże nam znaleźć źródło problemu.

Pielęgnacja zniszczonych włosów – wybierz odpowiedni szampon!

Wybór odpowiedniego szamponu to pierwszy krok przy doborze pielęgnacji dla zniszczonych włosów. Wybierz produkt, który oczyści i zregeneruje włosy, a także ochroni je przed dalszym wysuszaniem. Doskonale sprawdzi się do tego aktywny szampon restrukturyzujący od Pharmaceris H. Dedykowany jest on do włosów suchych, łamliwych oraz zniszczonych zabiegami chemicznymi i fryzjerskimi.

Szampon Pharmaceris H – jak działa?

Możemy wymienić aż 5 głównych działań tego szamponu.

  • Odżywczy ekstrakt z miodu bogaty w aminokwasy i cukry wyrównuje i wygładza strukturę włosów, przywracając im miękkość i optymalne nawilżenie.
  • Szampon regeneruje i wzmacnia włosy na całej ich długości.
  • Prowitamina B5 łagodzi podrażnienia i swędzenie skóry głowy. Szampon wyraźnie poprawia kondycję skóry głowy i włosów, przywracając im blask i zdrowy wygląd.
  • Polimery kationowe dostarczają włosom niezbędny poziom nawilżenia, zmniejszając przesuszenie włosów, jednocześnie zabezpieczając je przed rozdwajaniem i ułatwiając ich rozczesywanie.
  • Odżywcza receptura, o wysokim współczynniku tolerancji, posiada pH neutralne dla skóry.

Pielęgnacja zniszczonych włosów – jakie kosmetyki wybrać?

Szampon to pierwszy, ale nie ostatni produkt, który powinien na dobre zagościć w naszej codziennej pielęgnacji. Codzienne stosowanie odżywki jest kluczowe. Warto do codziennej pielęgnacji wprowadzić stosowanie olejków oraz maski do włosów, które znacznie poprawią kondycję naszych włosów.