Oczko w rajstopach może zrujnować nawet najpiękniejszą stylizację. Czasem jesteśmy na to przygotowane i przezornie pakujemy do torebki rajstopy na zmianę. Pół biedy, jeśli oczko pójdzie w trakcie ich zakładania. Ale najczęściej dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie. Co zrobić, by uniknąć tej niechcianej niespodzianki?

Denise Caldwell, stylistka gwiazd, znalazła na to skuteczny patent. Jak sama przyznaje, musi być gotowa na wszystkie sytuacje - a oczko w rajstopach jest nie do pomyślenia na czerwonym dywanie. Niestety, ten błahy pretekst wystarczy, by na drugi dzień przeczytać o sobie we wszystkich plotkarskich serwisach. Dzięki jej pomysłowości, ubierane przez nią gwiazdy, takie jak Michelle Obama, Kylie Jenner, Beyonce czy Halle Berry mogą jednak spać spokojnie.

Oczko w rajstopach - jak tego uniknąć?

Zapomnij o spryskiwaniu rajstop lakierem do włosów albo smarowaniu zaciągniętego miejsca bezbarwnym lakierem do paznokci. Patent Caldwell jest znacznie prostszy. Stylistka radzi, by nowe rajstopy (jeszcze przed pierwszym użyciem) delikatnie zwilżyć wodą, przełożyć do torebki foliowej i umieścić w… zamrażarce. Dzięki temu nie tylko nie będą się zaciągać, ale również zbierać kłaczków. Na szczęście nie trzeba tego zabiegu powtarzać przed każdym założeniem rajstop - wystarczy zrobić to raz - i gotowe! Próbowałyście już wzmacniania rajstop w ten oryginalny sposób?

--

Sprawdź też: Jak odświeżyć zmechacone ubrania?

Wystające fiszbiny - sprawdź, jak naprawić stanik!