Po zimie włosy zwykle wymagają silnej regeneracji. Polecamy zabieg olejowania TERMO-KURACJA BIOVAX BOTANIC. To mieszanina olejów z maliny moroszki, róży oraz oleju bawełnianego. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych.


METODY OLEJOWANIA WŁOSÓW

Metodę olejowania należy dobrać do rodzaju włosów. Idealnym sposobem jest przetestowanie każdej, aby wybrać tę najbardziej odpowiednią.

OLEJOWANIE NA SUCHE WŁOSY – metoda najszybsza i najłatwiejsza. Polega na nałożeniu na suche włosy połowy saszetki TERMO-KURACJI, podgrzanej wcześniej we wrzątku, i wmasowanie jej. Następnie zwijamy włosy w koczek i chowamy pod foliowy czepek. Idealnie jest dodatkowo owinąć pasma w miękki bawełniany turban TERMOCAP BIOVAX.

OLEJOWANIE NA MOKRE WŁOSY – należy umyć włosy szamponem oczyszczającym (np. BIOVAX BOTANIC), spłukać i odsączyć nadmiar wody z włosów. Do małej miski wlewamy ciepłą wodę, do której dodajemy ok. połowy zawartości saszetki olejku. W takiej kąpieli olejowej moczymy włosy przez chwilę. Resztkę oleju należy wmasować w pasma i wylać na głowę pozostałą w misce kąpiel. Tak naolejowane włosy delikatnie wyciskamy i odsączamy w papierowy ręcznik, zawijamy w koczek i nakładamy foliowy czepek. Idealnie jest dodatkowo owinąć włosy w TERMOCAP BIOVAX.

OLEJOWANIE Z ODŻYWKĄ lub MASKĄ – myjemy włosy i do maski lub odżywki dodajemy około 1/3 zawartości saszetki. Wmasowujemy we włosy przygotowaną masę. Trzymamy około 20-30 minut. Oczywiście można również owinąć włosy TERMOCAPEM.


JAK DŁUGO TRZYMAĆ OLEJ NA WŁOSACH I JAKA POWINNA BYĆ JEGO ILOŚĆ?

Nie zawsze im dłużej trzymamy olej, tym lepiej dla włosów. Jednym osobom wystarcza od 30 minut do godziny, innym potrzebna jest cała noc. Najlepiej samemu spróbować i ocenić, co polubią nasze włosy.

Należy pamiętać, że przy olejach nie sprawdza się zasada, że im więcej tym lepiej. Olej należy aplikować tak, aby włosy były nim tylko lekko posmarowane, a nie ociekające.

Zobacz również:


JAKIM SZAMPONEM NAJLEPIEJ ZMYWAĆ OLEJE?

TERMO-KURACJĘ można zmywać każdym szamponem BIOVAX. Bardzo ważne jest jednak to, w jaki sposób to zrobimy – trzeba myć włosy powoli i bardzo dokładnie. Oczyszczający szampon micelarny z czystkiem i czarnuszką do codziennego rytuału demakijażu włosów, doskonale sprawdzi się po zabiegu termo-kuracji. Szampon z serii Biovax Botanic skutecznie i bezpiecznie oczyści pasma włosów, dodając im lekkości i miękkości.


CZY PRZY TERMO-KURACJI POWINNO SIĘ DODATKOWO STOSOWAĆ ODŻYWKĘ?

Tak, oleje a odżywki to dwa zupełnie różne produkty, jeden nie zastąpi nam drugiego. Po zmyciu TERMO-KURACJI szamponem, mimo wszystko warto przynajmniej na chwilę nałożyć odżywkę, najlepiej ekspresową BIOVAX BOTANIC. Dzięki niej na przykład łatwiej rozczeszemy włosy.