Co zrobić i jakiego produktu użyć, by optycznie poprawić wygląd skóry, nadać jej zdrowy koloryt czy zredukować widoczność naczynek? Sięgnij po samoopalacz! Zima, niska temperatura czy brak słońca wcale nie oznaczają, że nie możemy cieszyć się piękną i naturalnie wyglądającą opalenizną!

Samoopalacz – jaką formułę wybrać?

Sklepowe półki aż uginają się od produktów do samodzielnego opalania w domu. Które samoopalacze są najlepsze? W piance, w sprayu czy balsamie?

Samoopalacz w piance jest doskonały dla osób, które zaczynają przygodę z samoopalaczami oraz dla tych, którzy mają problem z równomierną aplikacją samoopalacza.

Samoopalacz w sprayu idealnie sprawdzi się dla osób szukających produktu do szybkiej aplikacji.

Samoopalacz w formie balsamu będzie odpowiedni dla każdego, a w szczególności dla osób borykających się z suchością skóry.

Samoopalacz – jak go nakładać?

Odpowiednie przygotowanie skóry przed aplikacją samoopalacza jest niezwykle istotne, ponieważ w ten sposób możemy uniknąć zacieków oraz będziemy mieć pewność, że produkt zmyje się równomiernie i nie zostawi nieestetycznych plam.

Przed nałożeniem samoopalacza powinniśmy dokładnie oczyścić skórę, a następnie wykonać peeling szczególnie w okolicy kolan i łokci. Są to miejsca, gdzie skóra jest najbardziej sucha i zrogowaciała. Wykonując peeling przed samą aplikacją warto zrobić to delikatnie. Jeżeli to możliwe, warto zachować kilkugodzinny odstęp - w ten sposób zminimalizujemy ryzyko podrażnień.

Zobacz również:

Samoopalacz możemy nakładać dłonią, jednak zdecydowanie lepiej będzie jeżeli użyjemy do tego specjalną rękawicę, która ułatwia aplikację produktu i sprawia, że jest ona bardziej równomierna.

Nakładanie samoopalacza zaczynamy od stóp i kierujemy się ku górze. Najlepiej robić to płynnymi ruchami, aby równomiernie wmasować produkt. Najbardziej zdradliwą okolicą są dłonie, które przy złej aplikacji samoopalacza mogą stać się pomarańczowe. Przed nałożeniem na nie produktu, warto rozszerzyć palce i nałożyć na dłonie resztki produktu z rękawicy bez dokładania nowej partii. Dzięki temu dłonie będą miały lekko złotawy kolor i będą wyglądały naturalnie. Paznokcie i skórki możemy przemyć wacikiem zwilżonym płynem micelarnym lub płynem do demakijażu.

Przed nałożeniem samoopalacza na twarz warto przemyć ją zimną wodą, aby domknąć pory i uzyskać naturalny efekt.

Opalanie natryskowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

Jeżeli samodzielne nakładania samoopalacza nie brzmi zachęcająco, możesz zdecydować się na opalanie natryskowe. W tym celu należy wybrać się do kosmetyczki, która na początek wykona dokładny peeling całego ciała, a następnie zaproponuje opalanie natryskowe w odpowiednim dla naszej skóry kolorze. Jest to nic innego, jak równomierne spryskanie ciała samoopalaczem w spray'u. Masz pewność, że po wykonaniu go opalenizna będzie równomierna i utrzyma się na skórze do 7 dni. Zabieg trwa chwilę, a pierwsze efekty zobaczysz już po kilku godzinach.