Jaka jesteś ładna!” – kiedy zobaczyłam Škode Citigo, którą miałam testować, nie mogłam się powstrzymać, by jej tego nie oznajmić. „I jakie masz świetne wnętrze!” – dodałam, siadając za kierownicą. Tapicerka z eleganckiego, przyjemnego w dotyku materiału, wygodne fotele ze zintegrowanym zagłówkiem. Od razu wiedziałam, że kręgosłup będzie odpoczywał w czasie jazdy. Zwróciłam też uwagę na wielofunkcyjną kierownicę. Nie odrywając od niej rąk, można sterować systemem audio, nawet smartfonem. Telefon wystarczy umieścić w specjalnym uchwycie multimedialnym i może zmienić się w komputer pokładowy. Dalsze oględziny pokazały, jak duży jest bagażnik. Zmieści ogromne zakupy! Jedziemy więc na weekendowy shopping. Auto okazało się do tego idealne. Zgrabne i kompaktowe, rewelacyjnie radziło sobie w mieście. Parkowanie w ciasnych podziemiach galerii handlowych sprawiało mi wręcz przyjemność. Jeszcze większą ruszanie spod świateł, wyprzedzanie maruderów, bo Citigo nie brak dynamiki, choć ma bardzo ekonomiczny silnik. Jak bardzo, przekonałam się na stacji benzynowej. Po przejechaniu ponad 200 km musiałam dolać zaledwie 10 litrów paliwa. 

Jakie są Twoje ogólne wrażenia z jazdy Skodą Citigo?

Skoda Citigo dzięki swojej zwinności doskonale radzi sobie w miejskiej dżungli. Samochód dobrze się prowadzi, jedzie się dynamicznie i sprawnie. Dzięki niewielkim rozmiarom parkowanie jest możliwe nawet na najbardziej zapełnionych parkingach centrów handlowych. Co ważne, Skoda Citigo dała mi dyspozycji nadzór odstępu City Safe Drive, czujnik deszczu i oświetlenia, automatyczne włączanie świateł mijania oraz Light Assist z funkcją oświetlenia drogi do domu.

Jakie były Twoje pierwsze wrażenia po zajęciu miejsca w samochodzie? Czy jest duża przestrzeń, wygodne fotele?

Wewnątrz auto nie przestaje zaskakiwać. Co szczególnie istotne dla młodej mamy: wnętrze samochodu jest bardzo praktyczne i przestronne. Bardzo mnie zaskoczyło, że w tak małym aucie jest tyle praktycznych zakamarków: schowek na parasol, uchwyt na torebkę, uchwyt multimedialny. Dzięki temu wszystko co najpotrzebniejsze mam zawsze pod ręką.
Zaskoczyła mnie też mnogość rozwiązań jaką daje wielofunkcyjna kierownica. Dzięki niej mogę obsługiwać radio i sparowany telefon komórkowy bez odrywania od niej rąk.

Które z rozwiązań Simply Clever jest Twoim ulubionym?

Moją uwagę zwróciła aplikacja Move&Fun, która zapewnia dostęp do informacji i rozrywki. By ją uruchomić wystarczy włożyć telefon w uchwyt multimedialny i uruchomić połączenie Bluetooth. Fenomenalny jest także uchwyt na torebkę, o którym wcześniej wspominałam.  

ŠKODA CITIGO w nowej wersji zadebiutowała wiosną tego roku. Zmieniło się jej nadwozie, jest jeszcze bardziej nowoczesne i stylowe, zyskała też nowe rozwiązania wewnątrz. Auto jest większe, duży rozstaw osi gwarantuje więcej miejsca z tyłu. Bagażnik o pojemności 251 litrów, który można powiększyć do 951 litrów po złożeniu oparć foteli, należy do największych w segmencie. CITIGO ma wiele praktycznych rozwiązań „Simply clever”, m.in. system schowków, m.in. na parasol i kamizelkę odblaskową, uchwyty na torebkę, telefon czy kubki. ŠKODA CITIGO dostępna jest z dwoma nowoczesnymi trzycylindrowymi silnikami. Średnie zużycie paliwa to 4,5 l/100 km.