Przeczytałam w „Claudii” o weekendowym testowaniu Škody. Wysłałam zgłoszenie i oto pan Marcin podjeżdża do mnie czerwoną Fabią z czarnym dachem i czarnymi felgami. Piękna! W środku czarne podgrzewane fotele, czarna pikowana tapicerka, zgrabna kierownica, regulowana w każdą stronę, a na niej przyciski do sterowania multimediami. Elegancko i wygodnie. Dzień jest wspaniały, świeci słońce, przydadzą się okulary przeciwsłoneczne. I proszę, odkrywam schowek na nie, sprytnie ukryty w suficie.

Na ekranie dotykowym ustawiam komputer pokładowy z nawigacją. Zaprowadzi mnie do córki, która studiuje w Warszawie. Nawigacja ma funkcję Infotainment, która pokazuje na mapie natężenie ruchu, a jeśli będzie korek, podpowie szybszą drogę. Ruszam w trasę. Auto prowadzi się lekko, płynnie. Przyśpieszenie jest super, z przyjemnością wyprzedzam inne pojazdy. A w mieście nie mam problemu z parkowaniem, wszędzie się mieszczę.

Tymczasem pogoda się załamała, leje tak, że trudno wysiąść z samochodu. Odsuwam fotel pasażera, żeby sięgnąć po pomadkę, która mi tam wpadła. I co znajduję? Kolejny schowek, tym razem z wyposażeniem. W środku jest parasolka. Schowki w Fabii to niesamowita sprawa!

Przeczytajcie, co powiedziała Pani Katarzyna o Škodzie Fabii po testach:

Jest to fajne autko, nieduże, do jazdy po mieście – takie jest moje zdanie. Ma fajny wizerunek.
Gdy autko przyjechało po mnie i chciałam wsiąść, wystarczyło podejść do samochodu i nie trzeba było używać kluczyka, ponieważ już się samo odblokowało. Więc ma podwójna funkcję. Kluczyk może sobie leżeć generalnie obok i nie musi być używany.
Samochód posiada funkcję Start-stop, która bardzo ułatwia jazdę, ponieważ w ruchu miejskim, gdy stoimy na skrzyżowaniu ze światłami dłużej, silnik się sam wyłącza.
Gdy stoimy w korku on się również wyłącza, natomiast jeśli chcemy jechać dalej, wystarczy zwolnic hamulec i auto się odpala, jedziemy dalej.
Uważam, ze jest to bardzo ekonomiczne autko, że mało pali po mieście.
Fajnie się je prowadzi, fajnie się je parkuje, wszędzie się zmieścić można.
Jednocześnie, dzięki przestronności w środku i pojemności bagażnika, można się wybrać nim na wycieczkę.
Fotele bardzo wygodne, fajnie trzymają sylwetkę.
Wystrój wnętrza czarny, bardzo ładny, czytelne wyświetlacze, nawigacja, kamera cofania.
Schowki – bardzo dużo schowków.
Urzekły mnie, ponieważ każdego dnia znajdowałam jakiś inny schowek.
Jak nie na butelki, to schowek na okulary nad głową, aż w końcu znalazłam pod fotelem pasażerskim schowek z wyposażeniem, a tam znajdowała się parasolka, która, myślę, że niejednej kobiecie się przyda w podróży.


Trzecią generację ŠKODY FABII wyróżnia dynamiczna stylistyka, obszerne wnętrze i nowoczesne funkcje bezpieczeństwa (FABIA zdobyła maksymalną notę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP, co oznacza maksimum bezpieczeństwa). Jednak jej producenci przede wszystkim postawili na komfort kierowcy i pasażerów, stosując liczne rozwiązania „Simply Clever”, które sprytnie zagospodarowują przestrzeń w aucie. Wyposażenie FABII zdecydowanie przekracza to, co typowe w segmencie małych samochodów. ŠKODA FABIA po ŠKODZIE OCTAVII to drugi najczęściej kupowany model czeskiego producenta. Kosztuje od 41 060 zł.